BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Japonijoje viešinti Vyriausybės kanclerė susitiko su šalies Tarptautinio bendradarbiavimo agentūros bei „EXPO 2025“ atstovais

Data

2022 09 26

Įvertinimas
0
308948138_419070217035142_800922776836035648_n.jpg

Darbo vizitu Japonijoje viešinti Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė rugsėjo 26-ąją susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JICA) viceprezidentu Yamanaka Shinichi ir kitais organizacijos atstovais, susitikime aptarta parama Ukrainai ir partnerystės galimybės prisidedant prie Rusijos karo paveiktos šalies atstatymo darbų. Taip pat šią dieną Vyriausybės kanclerė susitiko su „EXPO 2025“ parodos organizatoriais ir aptarė pasirengimo artėjančiai parodai aktualijas.

Susitikime su JICA atstovais Vyriausybės kanclerė pakvietė agentūrą bendradarbiavimui drauge prisidedant prie Ukrainos atstatymo – Lietuva ir Japonija, kartu įsitraukusios į Afganistano Goro provincijos atkūrimą 2010-2014 m., tokios patirties jau turi.

„Šiandien svarbu tęsti Ukrainos gynybinius ir humanitarinius poreikius atliepiančią paramą, ir Lietuva tai daro, tačiau daugybė ukrainiečių susiduria su sunkumais, kylančiais dėl Rusijos suniokotos civilinės infrastruktūros. Pagalba atstatant būtinąją infrastruktūrą – nuo mokyklų, ligoninių iki kelių ir tiltų – pagerintų sąlygas likusiems karo paveiktose srityse ir leistų grįžti bent daliai tų, kurie buvo priversti jas palikti“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Lietuvos Vyriausybė neatidėliotiniems atstatymo Ukrainoje darbams jau skyrė 10 mln. eurų, kurie buvo pervesti Ukrainos nacionaliniam bankui. Rugpjūčio 24-ąją priimtas sprendimas dėl pirmųjų dvišalių atstatymo projektų Kyjivo apskrityje – Borodiankoje bei Irpinėje. Jų įgyvendinimas jau pradedamas, preliminari atstatomų objektų darbų kaina siekia 11 mln. eurų.

Taip pat pirmadienį vykusiame susitikime su „EXPO 2025“ organizatoriais Vyriausybės kanclerė aptarė pasirengimą artėjančiai parodai, vyksiančiai Osakoje.

Dalyvavusi visose EXPO parodose nuo 1990-ųjų, kai atkūrė nepriklausomybę, Lietuva dėmesingai ruošiasi ir būsimajai, kurios pagrindinė tema – „Ateities visuomenės kūrimas mūsų gyvenimui“.

„Į žmogų įgalinančią mokslo pažangą orientuotoje „EXPO 2025“ parodoje Lietuva, esu tikra, bus įdomi ir pastebima, be kita ko galėsianti pristatyti savo pasiekimus gyvybės mokslų ir jiems artimose srityse. Taip pat neabejoju, kad Japonija yra puiki vieta kalbėti temomis, kurias kelia organizatoriai“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Kaip anksčiau skelbta, parodoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas pažangioms gyvybę saugančioms iniciatyvoms sveikatos, medicinos, darnios visuomenės kūrimo srityse, klimato neutralumui ir skaitmenizacijai.

Paskutinę darbo vizito Japonijoje dieną, rugsėjo 27-ąją, Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė dalyvaus buvusio Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abe valstybinių laidotuvių ceremonijoje.