BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kaune susitiko Lietuvos ir Estijos vyriausybių vadovės

Data

2021 10 08

Įvertinimas
2
MP Baltijos2.jpg

Šiandien Kaune vyko tradicinis neformalus Baltijos Ministrų Tarybos ministrų pirmininkų susitikimas. Šiais metais Baltijos Ministrų Tarybai pirmininkaujanti Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė pakvietė Latvijos Ministrą Pirmininką Krišjanį Karinį ir Estijos Ministrę Pirmininkę Kaja Kallas aplankyti Kauną – 2022 metų Europos kultūros sostinę.

Deja, dėl šiandien Latvijoje skelbiamos ekstremalios situacijos dėl Covid-19, Latvijos ministras pirmininkas atvykti, kaip buvo suplanavęs, negalėjo. 

Pagal neformalią programą Lietuvos ir Estijos premjerės apsilankė Pažaislio vienuolyne, apžiūrėjo Kauno senamiestį, lankėsi Europos kultūros sostinės 2022 m. biure, čia joms buvo pristatyta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa. Taip pat, premjerės apsilankė „Art Deco“ muziejuje.

Neformaliame susitikime premjerės aptarė aktualiausius Baltijos valstybėms klausimus, tarėsi, kaip stiprinti Baltijos šalių bendradarbiavimą. 

Ministrės pirmininkės pasikeitė nuomonėmis apie COVID-19 pandemijos valdymą ir vakcinavimo būtinumą. 

Vyriausybių vadovės aptarė Baltarusijos režimo sukeltos nelegalios migracijos grėsmes. 

Lietuvos ir Estijos premjerės tarėsi, kaip dar efektyviau koordinuoti šalių pozicijas tarptautinės darbotvarkės klausimais, stiprinti šalių bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros ir kitose srityse.

Formalus Baltijos Ministrų Tarybos ministrų pirmininkų susitikimas planuojamas gruodžio mėnesį.