BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva dovanos 168 700 „Vaxzevria“ vakcinos dozių Vietnamui

Data

2021 10 20

Įvertinimas
0
paveik.jpg

Tęsdama paramą trečiosioms šalims kovoje su COVID-19 pandemija, Vyriausybė priėmė nutarimą iki 2021 m. lapkričio 12 d. skirti humanitarinę pagalbą Vietnamui – 168 700  vnt. bendrovės „AstraZeneca“ gaminamos vakcinos „Vaxzevria“ dozių.

„100 mln. gyventojų turintis Vietnamas siekia spartinti vakcinaciją ir greičiau atverti šalį verslui ir turizmui. Remiame šias pastangas ir džiaugiamės galėdami prie jų prisidėti“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Ministrų kabinetas taip pat priėmė sprendimą skirti iki 623 700 vnt. bendrovės „AstraZeneca“ gaminamos „Vaxzevria“ vakcinos dozių humanitarinei pagalbai teikti naudojantis COVAX priemone.

COVAX – tai pasaulinio bendradarbiavimo sistema, kuria naudodamosi Europos Sąjungos (ES) valstybės narės trečiosioms šalims gali donuoti COVID-19 ligos vakcinas, įsigytas pagal išankstines pirkimo sutartis. COVAX užtikrina, kad COVID-19 vakcinomis būtų aprūpintos mažas ir vidutines pajamas gaunančios šalys, kuriose užsikrėtimų bei mirčių nuo COVID-19 ligos skaičius ypač didelis.

Lietuva jau padovanojo 455,9 tūkst. „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcinos dozių Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui, Armėnijai ir Taivanui, dar 60 tūkst. šios vakcinos dozių artimiausiu metu pasieks Tadžikistaną. Armėnijai taip pat buvo skirta 50 tūkst. „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vakcinos dozių.

Lietuva ir toliau dvišališkai ir per COVAX mechanizmą prisidės prie Europos komandos iniciatyvos – globalių ES pastangų suvaldyti pandemiją.