BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva dovanos dar 235 900 Vaxzevria vakcinos dozių Taivanui

Data

2021 09 22

Įvertinimas
3
paveik.jpg

Tęsdama paramą trečiosioms šalims kovoje su COVID-19 pandemija, Vyriausybė nusprendė skirti Taivanui 235 900 Vaxzevria vakcinos dozių.

Atsižvelgiant į Taivano pagalbos prašymą, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai pavesta iki 2021 m. spalio 15 d. iš turimų ir pagal išankstinę pirkimo sutartį, sudarytą 2020 m. rugpjūčio 27 d. tarp Europos Komisijos ir farmacijos kompanijos „AstraZeneca“, numatomų įsigyti COVID-19 vakcinos dozių skirti 235 900 Vaxzevria vakcinos dozių humanitarinei pagalbai Taivanui teikti. Humanitarinės pagalbos siuntų perdavimą atsakingiems asmenims organizuos Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija. 

„Solidarumas dalijantis vakcinomis itin svarbus kovoje su COVID-19 pandemija, tebetrikdančia žmonių ir valstybių gyvenimus visame pasaulyje“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Šiemet Lietuva jau padovanojo 200 tūkst. Vaxzevria vakcinos dozių Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui ir Armėnijai bei 20 tūkst. dozių – Taivanui.

Lietuva ir toliau prisidės prie „Europos komandos“ iniciatyvos – globalių ES pastangų suvaldyti pandemiją. ES valstybės narės dalijasi vakcinomis su trečiosioms šalims per COVAX priemonę, kuri padeda vakcina apsirūpinti mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, arba dvišaliu pagrindu per ES vakcinų dalijimosi mechanizmą.