BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva stiprins ekspertinę paramą Moldovai

Data

2021 12 10

Įvertinimas
0
LRVK_20211210-36.jpg

Gruodžio 10 d. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė su oficialiu vizitu lankosi Kišiniove. Vizito metu premjerė susitiko su Moldovos Respublikos Ministre Pirmininke Natalija Gavrilița, Prezidente Maia Sandu, Parlamento Pirmininku Igoriu Grosu.

Susitikime su Moldovos Ministre Pirmininke I. Šimonytė išreiškė paramą Moldovos vyriausybės reformoms ir siekiui suartėti su Europos Sąjunga. Lietuvos premjerė pabrėžė, kad prie šių ambicingų tikslų prisideda ES ir Moldovos Respublikos asociacijos susitarimo, įskaitant jo dalį dėl išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės, įgyvendinimas.

Aptartos sritys, kuriose Lietuva galėtų stiprinti paramą Moldovai, dalydamasi ekspertine patirtimi ir stiprindama institucijų bendradarbiavimą, – energetika, teismų ir vidaus reikalų sistemos reformos, kova su korupcija, aplinkosauga ir kitos.

„Lietuva išlieka tvirta Moldovos europinių siekių ir su tuo susijusių reformų rėmėja. Mes patys esame nuėję panašų, nelengvą eurointegracijos kelią, išmokome daug pamokų, įgijome patirties, kuria esame pasirengę pasidalyti su Moldova“, – sakė Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Vizito metu Lietuvos ir Moldovos užsienio reikalų viceministrai pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl Moldovos institucijų gebėjimų ir valdymo stiprinimo. Šiam memorandumui įgyvendinti Lietuva skirs 350 tūkstančių eurų paramos.

Susitikime su Moldovos Prezidente M. Sandu šalia reformų klausimų aptartos ir regioninio saugumo aktualijos, bendradarbiavimas su ES, Rytų partnerystės politikos perspektyvos artėjančio Rytų partnerystės Viršūnių susitikimo kontekste. I. Šimonytė išreiškė paramą Moldovos ambicingam nusiteikimui dėl šios politikos ateities, skatindama ir toliau tęsti bendras Moldovos, Ukrainos ir Sakartvelo pastangas stiprinti dialogą su ES.

„Tikiuosi, kad trijų asocijuotų partnerių aktyvumas, konkretūs rezultatai reformų srityje bus tai, kas išlaikys visą regioną orientuotą į Europą“, – sakė premjerė.

Susitikime su Moldovos Parlamento Pirmininku I. Grosu I. Šimonytė dar kartą padėkojo Moldovos Parlamentui, prieš 31 metus pirmajam pripažinusiam nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą. Premjerė pabrėžė parlamentinės diplomatijos svarbą siekiant tarptautinės paramos Moldovos reformų procesams.

Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė šiandien dalyvaus diskusijoje su Moldovoje dirbančiais Lietuvos ekspertais ir atidarys Lietuvos Respublikos garbės konsulatą.