BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva sveikina Portugaliją pradėjus pirmininkavimą ES Tarybai

Data

2021 01 01

Įvertinimas
0
Portugalija Lietuva shutterstock_266815448.jpg

 

Lietuvos Vyriausybės vadovė pasveikino Portugalijos Ministrą Pirmininką su pirmininkavimo ES Tarybai pradžia ir išreiškė Lietuvos Vyriausybės paramą įgyvendinant pirmininkavimo darbotvarkę bei sprendžiant svarbius ES politikos iššūkius.

I. Šimonytė pabrėžė ES solidarumo ir koordinuotų veiksmų svarbą, vykdant bendrą skiepijimo nuo Covid-19 viruso  programą ir užtikrinant ekonomikos atsigavimą. Premjerės teigimu, Lietuva suinteresuota ES atsigavimo plane numatyta skaitmenine ir žaliąja ekonomikos transformacija ir rems greitus ES sprendimus dėl šių priemonių įgyvendinimo.

Ministrė Pirmininkė taip pat atkreipė pirmininkaujančios ES valstybės dėmesį į Baltijos valstybių elektros sistemų sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais grafiką. Be to, pabrėžė būtinybę šiemet užtikrinti pakankamą projekto „Rail Baltica“  europinį finansavimą, kad jis būtų įgyvendintas iki 2026 metų.

I. Šimonytė padėkojo už Portugalijos paramą Lietuvai nesaugios Astravo atominės elektrinės klausimu ir paragino skubiai priimti ES Vadovų Taryboje aptartas priemones, skirtas užkirsti kelią elektros energijos importui iš nesaugių objektų trečiosiose šalyse.