BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva Ukrainai perduos karinį orlaivį

Data

2021 11 10

Įvertinimas
3
bernardinu foto.jpg

Lapkričio 10 d. LR Vyriausybė priėmė nutarimą Ukrainos kariuomenei neatlygintinai perduoti jos uždaviniams ir funkcijoms vykdyti šiuo metu Lietuvos kariuomenės patikėjimo teise valdomą orlaivį L-39 ZA.

Nuo pat Rusijos karinės agresijos 2014 m. Ukrainoje pradžios Lietuva aktyviai palaikė Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, rėmė Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Pagalbą šaliai pradėjus sužeistų karių gydymu ir reabilitacija, nuo 2017 m. parama išplėsta iki karinių mokymo misijų, kuriomis Lietuvos kariuomenės instruktoriai kartu su sąjungininkais padeda Ukrainai reformuoti ir parengti jos ginkluotąsias pajėgas. Lietuva Ukrainai jau yra perdavusi ginkluotės elementų ir šaudmenų.

Karinį orlaivį planuojama perduoti artimiausiu metu, suderinus praktinius klausimus su Ukrainos puse. Turto perdavimas yra nuoseklios ir visapusės Lietuvos paramos Ukrainai dalis, šaliai stiprinant gynybinius pajėgumus ir užtikrinant savo valstybės suverenumą.

Teikdama karinę paramą Ukrainai, Lietuva laikosi visų tai reglamentuojančių tarptautinių susitarimų ir konvencijų, ES ir nacionalinių teisės aktų. Lietuvos kariuomenės perduodamas turtas gali būti naudojamas tik Ukrainos gynybos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų šalies saugumui užtikrinti, krašto gynybai, dalyvavimui regioniniuose ir kolektyviniuose susitarimuose, JTO Chartijos nuostatas atitinkančiai veiklai.