BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvoje minima tarptautinė atviros Vyriausybės savaitė

Data

2021 05 17

Įvertinimas
1
savaite-01-2.jpg

Visame pasaulyje gegužę organizuojama valdžios atvirumo savaitė, kuria siekiama atkreipti dėmesį į valstybės institucijų ir visuomenės dialogo svarbą. Savaitės metu įvairiais būdais bus pristatomi Vyriausybės prioritetiniai atviro valdymo principai, atsispindintys ir strateginiuose darbuose.

Socialiniuose tinkluose bus vykdoma visuomenės švietimo kampanija apie piliečių galimybes įsitraukti į valstybės kūrimą. Gyventojai galės daugiau sužinoti apie valdžios atvirumo iniciatyvas, dalyvaudami aktyvių piliečių tinklo susitikime ir diskusijoje „Atvira valstybė: nuo idėjos iki praktikos“.

Vyriausybės kanceliarija gegužės 27 d. inicijuoja diskusiją, kurioje visuomenės veikėjai ir Vyriausybės atstovai, tarp kurių yra užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius ir publicistas Rytis Zemkauskas, svarstys apie valstybės atvirumo idėją bei iššūkius, kylančius įgyvendinant atviro valdymo principus viešajame sektoriuje.

Gerųjų praktikų sklaidai ir atvirumo iniciatyvų skatinimui Lietuvoje skirtas Atviros Vyriausybės tinklas  atvirumo savaitės metu atnaujinamas, kviečiant prisijungti mokslo, verslo, savivaldos, nevyriausybinio sektoriaus atstovus. Gegužės 18 d. vyksiančiame susitikime galės dalyvauti tinklo nariai, užsiregistravę portale epilietis.lrv.lt.

Atviros Vyriausybės savaitės informaciją ir švietimo kampaniją, galima sekti Facebok ir Instagram paskyrose pavadinimu „Piliečių ministerija“.

Siekdama tapti atviresne visuomenei, 2011 m. Lietuvos Vyriausybė prisijungė prie globalios Atviros Vyriausybės partnerystės (angl. Open Government Partnership) programos, kurią inicijavo JAV ir Brazilija. Daugiau informacijos apie tai, kaip atviros Vyriausybės savaitė minima pasaulyje, galite rasti čia.