BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Belgijos Vyriausybių vadovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą

Data

2021 01 13

Įvertinimas
0
Belgija Lietuva shutterstock_332296250.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Belgijos premjeru Alexanderu De Croo ir aptarė kovą su pandemija, taip pat dvišalių santykių vystymą politikos, ekonomikos, energetikos ir gynybos srityse.   

„Svarbu dalintis viruso plitimo valdymo patirtimi bei tęsti visų valstybių narių ir Europos Sąjungos institucijų bendradarbiavimą, siekiant kuo greičiau paskiepyti kuo daugiau europiečių“, – sakė premjerė.       

Kalbant apie ekonomiką pabrėžta, kad jos atsigavimas priklausys nuo sėkmingo ir greito Europos ekonomikos gaivinimo plano ir daugiamečio biudžeto įgyvendinimo. Ministrė Pirmininkė pasiūlė keistis patirtimi, kaip įgyvendinami konkretūs abiejų Vyriausybių projektai, skirti žaliajai ir skaitmeninei transformacijai užtikrinti. Išsakytas Lietuvos siekis plėsti ir stiprinti ekonominį bendradarbiavimą. Itin svarbi Belgijos patirtis verslo ir mokslo bendradarbiavimo srityje.

Premjerė padėkojo už Belgijos indėlį į NATO pajėgumų stiprinimą Lietuvoje. Iki 2020 m. balandžio Belgijos naikintuvai dvi rotacijas iš eilės vykdė oro policijos misiją Lietuvoje. Mechanizuota kuopa NATO priešakinių pajėgų batalione laukiama šių metų vasarį.

Pokalbio metu aptarti energetinio saugumo klausimai, ypatingą dėmesį skiriant Astravo atominės elektrinės saugumui. Konstatuota, kad Europos Sąjunga turi toliau tęsti spaudimą Baltarusijos režimui ir teikti paramą Baltarusijos žmonėms.  

Vyriausybių vadovai susitarė intensyvinti Baltijos valstybių ir Beniliukso bendradarbiavimą. Šiemet Lietuva pirmininkauja Baltijos Ministrų Tarybai, o Belgija koordinuoja Beniliukso grupės veiklą.