BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Danijos premjerių pokalbyje daugiausia dėmesio skiepijimo procesui

Data

2021 01 15

Įvertinimas
0
danija.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Danijos Ministre Pirmininke Mette Frederiksen ir aptarė tolesnį dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą saugumo, ekonominių ryšių ir kitose srityse.

„Daugiausia dėmesio pokalbyje skyrėme kovai su pandemija ir skiepijimo procesui. Sutarėme dalytis viruso plitimo valdymo patirtimi ir tęsti visų valstybių narių bei Europos Sąjungos institucijų bendradarbiavimą, siekiant kuo greičiau paskiepyti kuo daugiau europiečių“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė paminėjo, kad šiemet sukanka 30 metų nuo Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių atkūrimo ir 100 metų nuo jų užmezgimo. Abi premjerės sutarė, kad tai graži proga paminėti ir susitikti, kai tik leis galimybės.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, Danijos suteikta parama Lietuvai buvo didžiausia ir svariai prisidėjo prie Lietuvos narystės NATO ir Europos Sąjungoje siekių įgyvendinimo, gausių Danijos investicijų atėjimo į Lietuvą. Dar tuo laikotarpiu susiklostęs itin glaudus Danijos ir Lietuvos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje ir dabar vyksta sklandžiai, bendrai su NB8 narėmis bei NATO.

Itin vertinamas bendradarbiavimas NB8 formatu, kurį ir toliau bus siekiama aktyvinti. Taip pat pabrėžta svarba stiprinti bendradarbiavimą tarp Baltijos ir Šiaurės Europos šalių, siekiant bendros pozicijos ES formatu.  Lietuva ir Danija yra bendramintės dėl paramos Rytų partnerėms ir pozicijos Rusijos agresijos atžvilgiu.

„Danija kartu su kitomis Šiaurės Europos valstybėmis tebėra svarbiausia Lietuvos partnerė Baltijos jūros regione“, – sakė I. Šimonytė.

Danijos ir Lietuvos ekonominė partnerystė – intensyvi ir dinamiška. Danija užima septintą vietą pagal tiesiogines užsienio investicijas.