BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Islandijos premjerės aptarė šalių bendradarbiavimą

Data

2021 01 07

Įvertinimas
1
norvegija.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Islandijos premjere Katrin Jakobsdottir ir aptarė tolesnio dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas. 

„Lietuvos ir Islandijos santykiai bei bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose jau daugelį metų yra itin glaudus, esame bendramintės dėl paramos Rytų partnerėms ir Rusijos agresijos vertinimo. Turime bendrus svarbius prioritetus saugumo, gynybos, žaliosios darbotvarkės, skaitmenizavimo srityse. Tačiau viena sritis, kur bendradarbiavimą norėtųsi dar labiau sustiprinti – tai Baltijos ir Šiaurės šalių parama Baltarusijos žmonėms“, – sakė premjerė. 

Islandija kartu su kitomis Šiaurės šalimis yra svarbi ir patikima Lietuvos partnerė, prieš 30 metų pirmoji pripažinusi Nepriklausomybės atkūrimą. Lietuvoje šis faktas kasmet paminimas visuomenėje populiaria akcija  „Takk, Island“ („Ačiū, Islandija“).

Šiemet sukanka 30 metų, kai užmegzti ir diplomatiniai santykiai tarp šalių.

Islandijos premjerė K. Jakobsdottir pakvietė Ministrę pirmininkę tapti Pasaulio moterų lyderių tarybos, kuriai ji pirmininkauja, nare. Sveikindama Lietuvos premjerę, kurios vadovaujamoje Vyriausybėje pusė narių yra moterys, Islandijos premjerė pažadėjo remti esamas ir būsimas Lietuvos iniciatyvas, skirtas moterų lyderystei skatinti bei lyčių lygybei užtikrinti.

Lietuvos ir Islandijos dvišalių santykių centrinė ašis – bendradarbiavimas NB8 formate.

Pokalbyje premjerės taip pat sutarė stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, kuris galėtų būti aktyvesnis. Lietuvos prekybos partnerių sąraše Islandija teužima 57 vietą.