BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Ispanijos premjerai aptarė glaudesnio šalių bendradarbiavimo galimybes

Data

2021 07 08

Įvertinimas
6
LRVK20210708-42[2].jpg

Liepos 8 d. Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ispanijos Karalystės Ministru Pirmininku Pedro’u Sánchezu Pérezu-Castejónu. Susitikime aptartos Lietuvos ir Ispanijos dvišalių santykių ir ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybės, šalių bendradarbiavimas ES, NATO ir saugumo klausimais, situacija Baltarusijoje ir Rusijoje, nelegalios migracijos ir nesaugios Astravo AE keliamos grėsmės ES, ES ryšiai su Pietų ir Rytų kaimynystės šalimis.

„Šiandien mūsų šalis sieja puikūs dvišaliai santykiai ir draugystė, kurią norime dar labiau sutvirtinti,“ – sakė Lietuvos premjerė.

Susitikime buvo aptartos ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybės gyvybės mokslų, aukštųjų technologijų, žaliosios energetikos, tradicinės pramonės šakų srityse.

I.Šimonytė padėkojo Ispanijos premjerui už jo šalies indėlį į Baltijos regiono saugumą.

„Ispanijos karių dalyvavimas NATO oro policijos misijoje Šiauliuose ir NATO priešakinių pajėgų batalione Latvijoje yra ryškiausias solidarumo pavyzdys, kurį labai vertiname,“ – sakė Lietuvos premjerė.

„Lietuvą ir Ispaniją sieja bendra atsakomybė kuriant saugią ir stiprią Europą. Todėl turime dar glaudžiau bendradarbiauti kovojant tiek su tradiciniais, tiek ir hibridiniais saugumo iššūkiais. Šios dienos pokalbiai parodė, kad šiuos iššūkius suprantame vienodai,“ – pažymėjo Lietuvos premjerė.

Susitikime daug dėmesio skirta Baltarusijos režimo skatinamam nelegalių migrantų srautui, keliančiam pavojų visai ES.

„Baltarusijos režimas ciniškai naudojasi pažeidžiamų žmonių padėtimi, dirbtinai skatinant nelegalią migraciją per Baltarusijos-Lietuvos sieną. ES turi griežtai ir operatyviai reaguoti į tokius Baltarusijos režimo veiksmus. Tikimės tolesnio ES ir šalių narių solidarumo stiprinant ES išorinės sienos rytuose apsaugą,“ – teigė Lietuvos premjerė.

Susitikime aptarta Ispanijos patirtis kovojant su nelegalių migrantų srautais, šalį pasiekiančiais Viduržiemio jūra.

Lietuvos premjerė atkreipė dėmesį, kad neprognozuojami Baltarusijos režimo veiksmai dar labiau išryškino nesaugios Astravo AE problemą.

„Nesaugi Astravo AE yra grėsmė visai ES, tuo pačiu tai yra ir priminimas visai Europai, kad Rusija naudoja energetinius projektus geopolitiniais tikslais,“ – pažymėjo premjerė.

Premjerai aptarė ženkliai blogėjančią žmogaus teisių situaciją Baltarusijoje, Rusijoje, bei Kinijos keliamus iššūkius.

Susitikime kalbėta apie ES ryšių su pietinėmis ir rytinėmis kaimynėmis stiprinimo svarbą, bei artėjantį Rytų partnerystės Viršūnių susitikimą.

Abu premjerai lankėsi ekskursijoje Vilniaus universitete.