BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Norvegijos premjerės aptarė COVID situaciją, akcentavo NB8 bendradarbiavimo svarbą

Data

2021 01 15

Įvertinimas
0
LRVK_20210115_014.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Norvegijos premjere Erna Solberg ir aptarė kovos su COVID pandemija eigą, dvišalio bendradarbiavimo ir bendradarbiavimo tarp Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) darbotvarkę bei perspektyvas.

„Teikiame ypatingą reikšmę Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui, nes suartėjimas visose srityse – mūsų strateginis interesas. Tvirtai sutariame, kad saugumo, hibridinės ir kibernetinės grėsmės – bendros visame regione“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Konstatuota, kad Lietuva ir Norvegija yra glaudžios NATO sąjungininkės, kurias vienija turininga darbotvarkė saugumo ir gynybos, energetikos, ekonominio bendradarbiavimo srityse.

Lietuva labai vertina Norvegijos indėlį į regioninį saugumą: norvegų kariai tarnauja eFP batalione Rukloje, dalyvauja NATO oro policijos misijose, svarbiausiuose Lietuvos kariuomenės modernizavimo projektuose. 

Taip pat buvo apsikeista nuomonėmis dėl tolimesnės paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei svarbos.

Aptariant užsienio politiką pabrėžta, kad Lietuva ir Norvegija palaiko tradicinį bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, yra bendramintės dėl paramos Rytų partnerėms ir, vertinant Rusijos agresiją, Norvegija yra prisijungusi prie Europos Sąjungos sankcijų šiai valstybei.

Aptariant COVID-19 situaciją, aptartos valdymo priemonės ir situacija. Akcentuota, kad labai svarbu sustiprinti šalių  bendras pastangas kovojant su dezinformacija apie vakcinos saugumą ir veiksmingumą, būtina teikti piliečiams aiškią, skaidrią ir išsamią informaciją.