BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Nyderlandų premjerų susitikime – dėmesys Ukrainai

Data

2022 03 21

Įvertinimas
1
LRVK20220321-2.jpg

Kovo 21 d., pirmadienį, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte. Susitikimo metu aptartas Rusijos karas prieš Ukrainą, Europos Sąjungos ir NATO šalių parama Ukrainai, tolesnės sankcijos agresorėms Rusijai ir Baltarusijai, atsakas į blogėjančią saugumo situaciją Europoje ir viso NATO rytų flango stiprinimas bei energijos išteklių kainos.

I. Šimonytė padėkojo Ministrui Pirmininkui M. Rutte už Nyderlandų dalyvavimą NATO priešakinėse pajėgose Lietuvoje ir už sprendimą didinti Lietuvoje dislokuotų karių skaičių, tuo reikšmingai prisidedant prie NATO rytų flango saugumo. Premjerė pabrėžė būtinybę pereiti nuo NATO atgrasymo prie gynybos strategijos mūsų regione.

Premjerė akcentavo, kad būtina toliau visais įmanomais būdais remti Ukrainą, kovojančią ne tik už savo nepriklausomybę, bet ir visos Europos taiką bei stabilumą. Itin svarbu glaudžiau koordinuoti tarptautinės bendruomenės veiksmus, toliau didinti spaudimą Rusijai ir jos bendrininkei Baltarusijai, plėsti bei griežtinti joms įvedamas sankcijas.

„Didžiausia politinė parama Ukrainai būtų Europos Sąjungos žinia apie spartinamas procedūras dėl ES kandidatės statuso“, – pabrėžė premjerė.

Pokalbio metu taip pat buvo aptarta Aliaksandro Lukašenkos vykdyta hibridinė ataka prieš Lietuvą ir visą ES, pasinaudojant nelegalios migracijos srautais, situacija Moldovoje ir Sakartvele bei Kinijos iššūkis tarptautine teise ir taisyklėmis paremtai pasaulio tvarkai.