BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Suomijos premjerės sutarė stiprinti bendradarbiavimą COVID -19 ir ekonomikos atsigavimo klausimais

Data

2021 01 08

Įvertinimas
1
LRVK_20210108_003.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Suomijos premjere Sanna Mirella Marin ir aptarė COVID-19 situaciją šalyse, sprendimus nacionaliniu ir Europos Sąjungos lygmeniu, susijusius su gyventojų vakcinavimu nuo koronaviruso pandemijos, akcentavo šio proceso spartinimo europiniu ir nacionaliniu lygmenimis svarbą.

„Svarbiausias mūsų šalims iššūkis yra suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą ir kuo greičiau visiems sugrįžti į normalų gyvenimą. Esminis šioje vietoje uždavinys yra visais įmanomais būdais paspartinti gyventojų vakcinavimo nuo viruso procesą, todėl sutarėme dar glaudžiau koordinuotis tiek tarpusavyje, tiek siekdami kuo greitesnių sprendimų Europos Sąjungos lygmeniu,“ – sakė premjerė.

Premjerių pokalbyje taip pat aptarti aktualūs ES ir regioninės darbotvarkės klausimai, ekonomikos atsigavimo bei skatinimo priemonės, žalioji darbotvarkė ir skaitmenizacija.

Anot premjerės, „Lietuvos ir  Suomijos prioritetai daugeliu ES darbotvarkės klausimų sutampa. Svarbiu ekonomikos atsigavimo ir tęstinės transformacijos varikliu bus žalioji darbotvarkė ir skaitmenizacija, kur Lietuva galėtų pasinaudoti Suomijos sukaupta patirtimi, ir kurių įgyvendinimui numatytos ir reikšmingos lėšos iš Europos Sąjungos“

Premjerės akcentavo bendradarbiavimo Šiaurės ir Baltijos šalių formate, kuriam šiemet pirmininkauja Suomija, ypatingą svarbą. Šiame formate šiemet daug dėmesio bus skiriama klimato kaitos, žaliosios transformacijos, taip pat lyčių lygybės ir kitoms temoms. Lietuva šiemet pirmininkauja Baltijos šalių bendradarbiavimui.

Pokalbyje aptarta situacija Baltarusijoje, kur abi premjerės akcentavo paramos demokratiniams Baltarusijos žmonių siekiams svarbą. Suomijos premjerė padėkojo Lietuvai už lyderystę demokratijos ir paramos Baltarusijos žmonėms klausimais, pabrėžta sankcijų režimui svarba, pasikeista nuomonėmis dėl nesaugios atominės elektrinės Astrave.

„Pokalbyje su Suomijos premjere akcentavo veiksmų Europos Sąjungos lygmeniu, besąlygiškai užtikrinant, kad nesaugioje atominėje jėgainėje pagaminta elektra nepatektų į Europos Sąjungos rinką, svarbą. Visų pirma turime omenyje Europos valstybių ir vyriausybių vadovų lygmeniu priimtų sprendimų įgyvendinimą, nes nesaugi atominė jėgainė šalia mūsų sienų nėra tik Lietuvos, bet ir regiono bei Europos sąjungos problema,“ – sakė premjerė.

Šiemet sukanka 30 metų nuo Lietuvos ir Suomijos diplomatinių santykių atkūrimo ir 100 metų nuo jų užmezgimo.