BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos nominuotas Tomas Lamanauskas išrinktas Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos generalinio sekretoriaus pavaduotoju

Data

2022 09 29

Įvertinimas
0
10841_253d83a145e1881b9887ac87324ead7d.jpg

Rugsėjo 29-ąją vykusioje Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) konferencijoje Rumunijoje organizacijos generalinio sekretoriaus pavaduotoju išrinktas Tomas Lamanauskas, užimsiantis šias pareigas 2023-2026 m. kadencijoje. Ketvirtadienį taip pat išrinkta naujoji TTS generalinė sekretorė – ja tapo Doreen Bogdan-Martin, pirmoji moteris šiose pareigose.

„Džiaugiamės Tomo Lamanausko pelnyta sėkme ir tikime, kad didelė jo patirtis ir kompetencija leis šiose svarbiose pareigose pasiekti geriausius rezultatus“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

1865 m. kaip Tarptautinė telegrafo sąjunga įkurta organizacija 1947 m. tapo specializuota Jungtinių Tautų agentūra. ITU veikia telekomunikacijų, informacinių ir ryšių technologijų srityje: užtikrina radijo dažnių paskirstymą, nustato telekomunikacijų standartus, teikia pagalbą valstybėms plėtojant telekomunikacijų sektorių. Organizacija pasauliniu mastu nustato svarbaus riboto valstybių ištekliaus – radijo dažnių – paskirstymą ir naudojimą.

ITU svarbą atspindi jos narių skaičius – 193 valstybės ir daugiau kaip 800 privataus sektoriaus bei akademinės bendruomenės organizacijų.

Susisiekimo ministerijos nuotrauka.