BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos premjerė su EK Pirmininke aptarė aktualiausius tarptautinius klausimus

Data

2022 01 05

Įvertinimas
0
LRVK20210702-21.jpg

Sausio 4 d. vakare Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen. Pokalbyje buvo aptarti svarbiausi metų pradžios klausimai: vakcinacija ir pastangos pažaboti pandemiją, padėtis ES ir Baltarusijos pasienyje, Kinijos prekybos apribojimai Lietuvai.

EK Pirmininkė teigiamai įvertino Lietuvos pastangas dalijantis vakcinomis su šalimis, kuriose jų dar trūksta, taip pat aptarė stiprinamosios vakcinos dozės svarbą kovojant su pandemija.

„Su Europos Komisijos Pirmininke aptarėme, kaip Europos Sąjunga gali paspartinti vakcinaciją už ES ribų, – nebūsime saugūs tol, kol nebus saugios ES kaimynės bei kitos šalys, kurių Vyriausybės neturėjo galimybių įsigyti pakankamai vakcinų“, – sakė I. Šimonytė.

Aptarti Lietuvos veiksmai reaguojant į A. Lukašenkos režimo hibridinę ataką. Premjerė padėkojo EK ir kitoms ES institucijoms už bendrą darbą sprendžiant nelegalių migrantų problemas, organizuojant jų grąžinimą ir bendras pastangas stiprinti bei geriau kontroliuoti ES išorinę sieną.

Ursulos von del Leyen ir Ingridos Šimonytės pokalbio metu buvo aptartas ir galimas tarptautinis atsakas į Kinijos taikomus prekybinius apribojimus Lietuvai.

Sutarta, kad EK ir Lietuvos pareigūnai toliau derins veiksmus spręsdami aptartus klausimus.