BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių šimtmetį premjerė pabrėžia šalis jungiančias vertybes

Data

2022 10 27

Įvertinimas
0
LRVK20221027-41.jpg

Lietuvos ir Japonijos draugystės šimtmečio proga surengtame iškilmingame priėmime Tokijuje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė akcentavo šalims bendras demokratines vertybes ir verčiamą naują dvišalių santykių istorijos puslapį, pažymėtą strategine partneryste.

Priėmime, įvykusiame po Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kvarteto koncerto, premjerė I. Šimonytė sakė sveikinimo kalbą. Pasak premjerės, iškiliausias vertybėmis grįsto Lietuvos ir Japonijos ryšio simbolis yra diplomatas, Pasaulio tautų teisuolis Chiune Sugihara, išgelbėjęs tūkstančius žydų Antrojo pasaulinio karo metais.

„Dėka tokių drąsių poelgių pasaulis tampa geresniu. Tačiau didelė klaida būtų manyti, kad istorijos eigoje blogis nunyksta savaime, ir laisvės, gyvybės triumfas yra savaiminė duotybė. Blogį matydami, turime nuolatos prieš jį stoti ir kovoti už tai, kas žmonijai svarbu. Dabartinė geopolitinė situacija reikalauja kaip tik tokios aiškios vertybinės laikysenos. Rusijos karinė agresija Ukrainoje, sistemingi Rusijos karo nusikaltimai ir neatsakingas branduolinis šantažas supurtė demokratinį pasaulį, prabilo į jo sąžinę ir jį suvienijo. Ukrainos pergalės prieš Rusiją svarba neapsiriboja Ukrainos sienomis, nes tai yra autokratinio režimo karas prieš demokratiją kaip tokią ir taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką“, – savo kalboje sakė Ministrė Pirmininkė.

I. Šimonytė pridūrė, jog autokratinių režimų iššūkis taikai ir saugumui šiandien metamas ne tik Europoje, nesaugi kaimynystė yra gerai suprantama ir Japonijai.

„Iš savo skausmingos patirties Lietuva taip pat žino, ką reiškia gyventi greta kaimyno, kuris nenuspėjamas, nedemokratinis ir neatskaitingas nei savo piliečių, nei tarptautinės teisės atžvilgiu. Lietuva ir Japonija šiandien tvirtai stovi laisvės, žmogaus orumo, tarptautinės teisės pusėje“, – sakė premjerė.

Lietuvos Vyriausybės vadovė pasidžiaugė kartu su Japonijos Ministru Pirmininku Fumio Kishida šią savaitę įtvirtintu dvišalių santykių pakylėjimu iki strateginės partnerystės lygmens, rezultatyviu abiejų šalių mokslininkų bendradarbiavimu, partnerystėmis aukštųjų technologijų srityse, augančiu abipusiu kultūrų pažinimu, mezgamais naujais verslo ryšiais.

„Leiskite pasveikinti visus su Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių šimtmečiu. Verčiame naują puslapį, kuriame kartu rašysime mūsų strateginės partnerystės istoriją. Ši partnerystė pasitarnaus mūsų valstybių žmonių naudai, ja kartu sieksime prisidėti prie to, kad pasaulis taptų geresne ir saugesne vieta demokratijai ir laisvę mylintiems žmonėms“, – sakė premjerė.

Lietuvos ir Japonijos oficialių diplomatinių santykių pradžia datuojama 1922 m. gruodžio 20 d., Japonijai pripažinus Lietuvą de jure.