BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė: Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų parengtis – itin aukšto lygio

Data

2021 07 16

Įvertinimas
1
AUTO.jpg

Penktadienį, liepos 16 d., Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė lankėsi Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose (SOP), kur susitiko su SOP kariais. Susitikime dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brg. gen. Mindaugas Steponavičius.

SOP vadas plk. Mindaugas Mažonas pristatė Ministrei Pirmininkei SOP veiklą bei pajėgumus. 

„Turėjau galimybę įsitikinti, kad Specialiųjų operacijų pajėgų karių parengtis yra itin aukšto lygio, čia tarnauja tikri profesionalai. Laikmečio realijos kelia vis naujų iššūkių, todėl šių pajėgų parengtis – labai svarbi“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė. 

Vyriausybės vadovė susipažino su SOP istorija bei tradicijomis, apžiūrėjo karių naudojamą ginkluotę ir techniką.  

Lietuvos kariuomenės SOP sudarytos iš keturių padalinių: Ypatingos paskirties tarnybos, Kovinių narų tarnybos, Mokymo ir kovinės paramos centro bei Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono.  Padaliniai veikia išvien visose srityse, susijusiose su specialiosiomis operacijomis ir sėkmingu jų įgyvendinimu. SOP pagrindinės užduotys – specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir karinė parama.

 

Nuotr. © SOP archyvo