BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė pasveikino Čekijos Respubliką Nepriklausomybės dienos proga

Data

2022 10 28

Įvertinimas
0
international-g0305e5788_1920.jpg

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pasveikino spalio 28-ąją Nepriklausomybės dieną mininčią Čekijos Respubliką. Sveikinimo laiške Čekijos Ministrui Pirmininkui Petrui Fialai premjerė pažymėjo, jog Lietuva vertina draugiškus šalių santykius ir bendradarbiavimą, o taip pat bendras pastangas stiprinti NATO aljansą ir kurti taikią bei saugią Europos ateitį.

„Lietuva ypatingai vertina Čekijos Respublikos indėlį Oro policijos misijoje ir NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Baltijos šalyse. Esame pasiruošę ir toliau dirbti drauge, stiprindami aljanso rytinę dalį“, – sakoma Ministrės Pirmininkės sveikinime.

Pasak premjerės, tęstinė vienybė remiant Ukrainą ir stiprinant sankcijas Rusijai ir Baltarusijai yra ypatingai svarbios, siekiant tvarios taikos Europoje, atsparioje agresoriaus šantažui, taip pat pasikliaujame mūsų bendradarbiavimu atsakant ir į kitus iššūkius, kuriuos demokratinėms šalims kelia autoritariniai režimai.

„Šia proga norėčiau pasveikinti su puikiu progresu, Čekijos Respublikai pirmininkaujant ES Tarybai šiuo ypatingai sudėtingu laikotarpiu, ir palinkėti sėkmingai užbaigti šią pirmininkavimo kadenciją“, – sakė premjerė.