BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė reiškia užuojautą dėl pirmojo nepriklausomos Baltarusijos vadovo Stanislavo Šuškevičiaus mirties

Data

2022 05 04

Įvertinimas
0
LRVK20220504-1.jpg

Trečiadienį mirus pirmajam nepriklausomos Baltarusijos vadovui, buvusiam šalies Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui Stanislavui Šuškevičiui, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė reiškia užuojautą baltarusių tautai, šio iškilaus valstybės veikėjo artimiesiems ir bendražygiams.

„Jo istorinis parašas ant Sovietų Sąjungos panaikinimo dokumento žymėjo suverenios Baltarusijos valstybės pradžią ir esminį geopolitinį poslinkį bendrame mūsų regione. Kaip pirmasis ir iki šiol vienintelis nepriklausomos ir demokratinės Baltarusijos vadovas, būdamas nepailstančiu kovotoju už laisvę ir demokratines vertybes, Stanislavas Šuškevičius mūsų kaimyninei valstybei reprezentavo viltį ir demokratiškos ateities kryptį. Lietuvoje jis taip pat bus atsimenamas kaip tikras draugas ir mūsų pačių kovos už nepriklausomybę rėmėjas.

Lietuvos Vyriausybės ir savo vardu reiškiu gilią užuojautą baltarusių tautai, o taip pat profesoriaus Šuškevičiaus šeimai, draugams ir laisvės kovos bendražygiams. Esu tikra, kad jo palikimas išliks gyvas visų laisvų baltarusių širdyse ir mintyse, įkvėpdamas likusią Europą palaikyti jūsų besitęsiančią kovą už laisvą ir demokratišką Baltarusiją“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

 

ELTA nuotr.