BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė reiškia užuojautą dėl poeto Algimanto Baltakio netekties

Data

2022 03 13

Įvertinimas
0
Algimantas Baltakis-1.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė reiškia užuojautą dėl poeto, vertėjo, literatūros kritiko Algimanto Baltakio mirties.

„Šiandien netekome ryškiu poetiniu talentu apdovanoto kūrėjo, kurio skvarbūs tekstai yra išlikę kelių kartų atmintyje. Algimantas Baltakis žavėjo ne tik savąja kūryba, tačiau ir jungė kultūras kaip vertėjas, jo žodžio meistrystė yra ir išliks gyva eilėraščiuose ir dainose, kurias atpažįsta kone kiekvienas. Šią sunkią valandą reiškiu užuojautą artimiesiems, kolegoms ir visai literatūrinei bendruomenei“, – sakoma premjerės I. Šimonytės užuojautoje.

1930 m. Leliūnuose, Utenos rajone, gimęs A. Baltakis parašė kelias dešimtis eilėraščių rinktinių, į lietuvių kalbą vertė užsienio autorių kūrinius. Poetas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.