BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su ES žemės ūkio komisaru

Data

2022 04 27

Įvertinimas
0
LRVK20220427-9.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį susitiko su Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio komisaru Januszu Wojciechowskiu, su kuriuo aptarė padėtį Bendrijos žemės ūkio rinkose Rusijos karinės invazijos į Ukrainą kontekste, ES žaliąją darbotvarkę, Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą, paramą Ukrainai. 

„Per išaugusias gamybos sąnaudas ir sutrūkinėjusias tiekimo grandines žemės ūkio sektorius visoje ES netruko pajusti Rusijos karo Ukrainoje padarinius, vis dėlto ES stiprybe yra tai, kad ji geba apsirūpinti maistu ir turi teigiamą prekybos žemės ūkio ir maisto produktais balansą. Ta pačia kryptimi turime judėti ir mažindami priklausomybę nuo trąšų ir pašarų importo, o galiausiai nepamiršti, kad šiandien padėdami Ukrainai, padėsime ir sau, užsitikrindami saugesnį, stabilesnį rytojų“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Susitikime Ministrė Pirmininkė akcentavo alternatyvių logistikos koridorių iš ir į Ukrainą svarbą, tarp kurių galėtų būti ir Lietuva, o taip pat bendras valstybių pastangas užtikrinant jų sklandų veikimą. 

Premjerė padėkojo J. Wojciechowskiui už greitą Europos Komisijos reakciją ir Komunikate dėl maisto saugos ir atsparumo siūlomų priemonių paketą. Pasak premjerės, neapibžrėta padėtis rinkose gali užsitęsti, tad svarbu užtikrinti laisvą prekybą ir tinkamą bendros ES rinkos veikimą. 

Susitikime taip pat atkreiptas dėmesys į Lietuvos strateginiame plane išdėstytus akcentus dėl tvaraus apsirūpinimo maistu, aptartas tolimesnis žemės ūkio sektoriaus atsparumo krizėms stiprinimas, klimato apsaugos uždaviniai.