BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Euro grupės pirmininku, Airijos finansų ministru Paschaliu Donohoe

Data

2022 01 12

Įvertinimas
1
LRVK_platinti.jpg

Susitikime premjerė ir Euro grupės pirmininkas aptarė bendrą euro zonos ekonominę situaciją, Covid–19 pandemijos poveikį ekonomikai ir galimas perspektyvas. Susitikime taip pat vyko diskusija apie ES fiskalinių taisyklių peržiūrą ir tolesnę fiskalinės politikos kryptį.  Premjerė teiravosi Euro grupės pirmininko apie Bankų sąjungos užbaigimo procesą.

Ministrė Pirmininkė pabrėžė, kad ES fiskalinių taisyklių peržiūra labai svarbi ES ekonomikos plėtrai ir tvarumui. Pagrindinis iššūkis – rasti subalansuotą būdą sumažinti šalių skolos lygį, atkurti fiskalinius rezervus ir tai padaryti ekonomikos augimą skatinančiu būdu. Ilgalaikis fiskalinis tvarumas turi būti pagrindinis tikslas. Premjerė taip pat išsakė poziciją, kad svarbu tęsti pradėtą darbą, siekiant toliau stiprinti Bankų sąjungą remiantis holistiniu požiūriu.

Trumpai aptarta ir ekonomikos gaivinimo bei atsparumo didinimo priemonė. Premjerė minėjo, kad  nacionaliniu požiūriu efektyvus RRF įgyvendinimas yra vienas iš pagrindinių mūsų Vyriausybės prioritetų, darbai vyksta labai aktyviai, pirmąjį mokėjimo prašymą Europos Komisijai planuojama pateikti 2022 m. III ketvirtį.

Premjerė taip pat padėkojo Euro grupės pirmininkui už paramą per Raudonąjį Kryžių, Lietuvai sprendžiant hibridinės atakos, sukėlusios migrantų krizę, iššūkius.