BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Europos vyriausiąja prokurore  

Data

2023 02 02

Įvertinimas
0
LRVK20230202-3.jpg

Vasario 2-ąją Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Lietuvoje viešinčia Europos vyriausiąja prokurore Laura Codruţa Kövesi ir Europos prokuroru Tomu Krušna. Susitikimo Vyriausybės rūmuose metu aptartas Lietuvos ir Europos prokuratūros bendradarbiavimas, administracinė parama institucijos veiklai ir galimas jos vaidmuo užtikrinant Europos Sąjungos sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įgyvendinimą.

Premjerė pabrėžė, kad Lietuva mato Europos prokuratūros įsteigimo vertę ir potencialą siekiant užtikrinti nepriklausomą ir efektyvų tarptautinių finansinių nusikaltimų išaiškinimą.

„Iš esmės teigiamai vertintume Europos prokuratūros mandato išplėtimo galimybę, kad Europos prokuratūra galėtų vykdyti ES sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įgyvendinimo priežiūrą.  Sankcijos agresorei Rusijai ir ją remiančiai Baltarusijai yra skausmingos, todėl jos ieško ir ateityje ieškos būdų, kaip neteisėtai jas apeiti. Siekiant šiuos procesus užkardyti būtinos ne tik pastangos nacionaliniu lygiu, tačiau ir tarpvalstybiniai europinio lygio mechanizmai“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Susitikime su L. Kövesi taip pat aptarta nacionalinė administracinė parama Europos prokuratūros decentralizuoto lygio veiklai, reikalinga užtikrinant sąlygas efektyviam šios institucijos veikimui ir jai patikėtų atsakomybių įgyvendinimui.

Ministrės Pirmininkės vertinimu, 2021 m. birželį veiklą pradėjusios Europos prokuratūros pirmieji metai pateisino jai keltus lūkesčius, todėl Lietuva ir toliau rems jos veiklą, kaip tai darė nuo institucijos steigimo pradžios.  

Europos prokuratūra yra nepriklausoma decentralizuota ES agentūra, kurios kompetencija – tirti nusikaltimus, kenkiančius Bendrijos finansiniams interesams. Europos prokuratūros veikloje šiuo metu dalyvauja 22 ES valstybės narės.