BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Graikijos prezidente Katerina Sakellaropoulou

Data

2022 06 08

Įvertinimas
0
LRVK20220608-2.jpg

Trečiadienį, birželio 8 d., Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Graikijos prezidente Katerina Sakellaropoulou. Susitikimo metu aptartas Lietuvos ir Graikijos dvišalis bendradarbiavimas ir jo stiprinimo potencialas, parama Ukrainai, Rusijos keliama grėsmė Europos saugumo architektūrai, NATO rytinio flango stiprinimas.  

„Lietuvą ir Graikiją jungia daugiau nei narystė Europos Sąjungoje ir NATO, kurių formatuose dažnai randame bendrus požiūrio taškus. Mūsų šalims ypač svarbus saugumas ir stabilumas Europoje, o kai jam kyla iššūkiai, galime pasikliauti vienas kitu – tai įrodė Graikijos parama ir pasidalijimas naudinga savo patirtimi pernai, kuomet Lietuvai teko dorotis su Baltarusijos režimo organizuota neteisėta migracija, hibridine ataka, nepaisančia tūkstančių žmonių likimų“, – sakė premjerė.

Šiandien iššūkį globaliai saugumo architektūrai metant Rusijai, svarbu nekartoti praeities klaidų ir nuolaidžiavimo Kremliui politikos, kuri lemtų dar daugiau nekaltų žmonių žūčių Ukrainoje ir neužtikrintų ilgalaikės taikos likusiai Europai, pridūrė Vyriausybės vadovė.  

Dėl to ne mažiau svarbus yra ir ES solidarumas, siekiant vieningai mažinti priklausomybę nuo Rusijos energijos išteklių, kurių importo Lietuva jau atsisakė, taip pat dėmesys atsinaujinančiai energetikai. 

Susitikime taip pat kalbėta, jog dėl Rusijos režimo keliamos ilgalaikės grėsmės euroatlantiniam saugumui ir Baltarusijos integracijos su Rusija būtinas NATO prisitaikymas – perėjimas link modernaus priešakinės gynybos modelio ir rytinio aljanso flango sustiprinimas. 
 
Rusija naudosis visais jai prieinamais būdais, nevengdama ir šantažo, jog susilpnintų demokratinių šalių vienybę ir ryžtą remti ukrainiečius. To patvirtinimas yra besitęsianti Ukrainos uostų blokada, kuria sutrikdytas grūdų ir kitų Ukrainos prekių eksportas, gyvybiškai svarbus didelei pasaulio daliai, susitikime su Graikijos prezidente K. Sakellaropoulou kalbėjo I. Šimonytė.