BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Lietuvoje stažuotę atliekančiais išeivijos studentais

Data

2022 06 20

Įvertinimas
0
LRVK20220620-8.jpg

Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su programos „Lietuvių išeivijos studentų stažuotė“ (LISS) studentais, su kuriais pirmadienį bendravo Vyriausybėje ir palinkėjo įdomios ir ugdančios patirties Lietuvoje. 

„Labai džiaugiuosi, kad šiemet savo stažuotėms pasirinkote būtent Lietuvą ir pasinaudojote „Lietuvos išeivijos studentų stažuotės“ galimybėmis. Tai puiki programa, kurioje dalyvavo jau daugiau nei trys šimtai talentingų jaunų žmonių iš JAV. Noriu tikėti, kad į Lietuvą jus traukia ne tik sentimentai, noras geriau pažinti ištakas, bet ir galimybė paaugti, patobulėti kaip savo srities profesionalams. Tikiu, kad pasaulyje, kuriame vis labiau vertinamas unikalumas ir kūrybingumas, jums pravers ir geresnis gyvenimo Lietuvoje pažinimas, patobulintos lietuvių kalbos žinios. Linkiu, kad tos penkios savaitės, kurias tęsis jūsų stažuotė, duotų kūrybinį impulsą, padėtų dar geriau atpažinti ir išskleisti savo talentus“, – sakė Ministrė Pirmininkė. 

Susitikime Vyriausybėje dalyvavo 14 lietuvių kilmės studentų iš Jungtinių Amerikos Valstijų, šią vasarą dalyvaujančių LISS programoje ir atliekančių 5 savaičių stažuotę Lietuvos įmonėse ir institucijose. Programa taip pat turi intensyvią kultūrinę programą, studentai turi galimybę ne tik susitikti su mokslo, verslo bendruomenių atstovais, bet ir geriau pažinti Lietuvą. 

Nuo 2008 m. rengiamose stažuotėse dalyvauti kviečiami JAV ir Kanados lietuvių kilmės bakalauro ir magistro laipsnių studentai, programos iniciatoriai – JAV lietuvių bendruomenė, šiuo metu LISS programai vadovauja Romena Čiūtienė.  

LISS suteikia galimybę stažuotis Lietuvoje pagal savo studijų kryptį ir ateities karjeros poreikius, programoje dalyvauja merginos ir vaikinai, besimokantys įvairiose srityse – nuo gyvybės mokslų, fizikos, iki finansų, medicinos, tarptautinių santykių ir kitų.