BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos nariais

Data

2022 08 02

Įvertinimas
1
IMG_0020.jpg

Rugpjūčio 2-ąją premjerė Ingrida Šimonytė Vyriausybėje priėmė naujai išrinktos Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos narius, su kuriais aptarė lietuvių diasporai užsienyje svarbius klausimus. 

„Užsienio lietuvių bendruomenių parama Lietuvai nepriklausomybės atkūrimo aušroje buvo neįkainojamai didelė, svarbus ir įtakingas diasporos balsas buvo ir remiant mūsų europinę ir euroatlantinę integraciją. Šiandien pasaulis yra dar labiau pasikeitęs ir leidžiantis neatitolti, nepaisant skiriančių kilometrų. Užsienyje gyvenančių lietuvių parama Ukrainai – vienas iš įrodymų, kad esantiems toli ne mažiau rūpi tai, kas rūpi ir esantiems čia. Visada džiugu girdėti, jog Lietuva nelieka išvykusiųjų užmarštyje, o kartu pastebima ir pažanga, kurią pasiekė valstybė ir visuomenė“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Antradienio susitikime aptarti Vyriausybės ir PLB bendradarbiavimo formatai, valdybos atstovų iškelti sklandaus referendumo dėl daugybinės pilietybės organizavimo klausimai, kalbėtasi užsienio lietuvių ryšio su Lietuva išsaugojimo ir lietuvybės puoselėjimo temomis. 

Kaip sėkmingą Lietuvos institucijų ir PLB bendradarbiavimo pavyzdį premjerė išskyrė COVID-19 pandemijos metu palaikytą ryšį ir padėkojo už paramą iniciatyvai „Petys už laisvę“.

Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė pasveikino naujai išrinktos PLB valdybos narius ir palinkėjo valdybai sėkmingai įgyvendinti lietuviškosios tapatybės stiprinimo, pilietinio solidarumo telkimo tikslus.  

M. Morkevičiaus/ELTA nuotr.