BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Ukrainos vicepremjere Olha Stefanišyna

Data

2022 05 27

Įvertinimas
0
LRVK20220527-5.jpg

Gegužės 27-ąją Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybėje priėmė Ukrainos vicepremjerę europinei ir euroatlantinei integracijai Olhą Stefanišyną. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Ukrainoje, humanitariniai šalies poreikiai ir ES bei dvišalė Lietuvos parama, planai dėl Ukrainos atstatymo, ES ir NATO atsakas į Rusijos karą prieš Ukrainą, jos siekis gauti ES kandidatės statusą.

„Lietuva visomis galimybėmis remia ir toliau rems Ukrainą ir jos žmones, ryžtingai nuo Rusijos agresijos ginančius ne tik savo, bet ir mūsų visų laisvę bei demokratines vertybes, užtikrins saugias sąlygas Lietuvoje prisiglaudusiems ukrainiečiams ir prisidės prie Ukrainos atkūrimo“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, kad ES ir NATO formatuose Lietuva ragina partneres išlaikyti ir stiprinti susitelkimą, užtikrinti paramos ilgalaikiškumą, tuo pačiu toliau didinti spaudimą Rusijai ir Baltarusijai ES sankcijomis, riboti Rusijos gebėjimą tęsti karą ir mažinti mūsų pačių priklausomybę nuo Rusijos energetikos išteklių.

Pasak Ministrės Pirmininkės, Ukrainos gebėjimas vykstant karui rekordiškai greitai pateikti atsakymus į milžiniškos apimties ES klausimynus – dar vienas argumentas, įrodantis Ukrainos įsipareigojimą šalies europiniam takeliui. Lietuva savo ruožtu deda visas pastangas, kad ES kuo greičiau atsakytų, suteikdama Ukrainai ES kandidatės statusą.

„Ukrainos žmonės dar 2013 m. tvirtai nusprendė, kad jų šalies vieta – Europos Sąjungoje, šiandien jie aukoja gyvybes už Ukrainos laisvę ir jos europinę ateitį. Atėjo laikas Europos Sąjungai pademonstruoti, kad mūsų kalbos apie atviras duris Ukrainai nėra vien tušti žodžiai ir suteikti Ukrainai ES kandidatės statusą ES Vadovų Taryboje birželį“, – sakė Ministrė Pirmininkė.