BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės sveikinimo žodis Europos universitetų aljanso „Arqus“ metinėje konferencijoje

Data

2021 10 05

Įvertinimas
2
uNIVERSITETAS.jpg

Gerbiami Akademinės bendruomenės nariai,

tikrai malonu sveikinti tokią svarbią diskusiją, kuri vyksta mano gimtojoje Alma Mater. Kai aš baigiau Vilniaus universitetą, galima buvo tik pasvajoti apie tokius tarptautinius darinius, kaip Arqus aljansas.  Reikėjo daug pastangų išgyti nuo tos atskirties, kurioje sovietinės okupacijos laikotarpiu buvo  visa Lietuvos švietimo sistema ir kultūros žaizdras. Tikrai džiugu, kad šiandien Vilniuje galime ne gailėtis prarastų praeities galimybių, bet kelti pamatinius klausimus – kokia yra universiteto misija XXI amžiuje? Kaip universitetai gali prisidėti prie daugiakultūrės, daugiakalbės ir įtraukios Europos kūrimo?

Gyvename sudėtingų pasaulinių krizių akivaizdoje, tačiau jos kaip tik išryškino mokslo, kokybiško išsilavinimo, Akademinės bendruomenės svarbą. Įsitikinome, kad šiandien didesnė perskyra pasaulyje ne tarp skirtingų tautų, kultūrų, bet tarp tų žmonių, kurie pasitiki mokslu, vertina kritinį mąstymą, ir tų, kurie lengvai pasiduoda konspiracijos teorijoms, manipuliacijoms.

Gyvename itin sraunių informacijos srautų laikais ir šiandien didžiulė svarba tenka kokybiškiems, mokslo argumentais pagrįstiems filtrams, kritinio mąstymo ugdymui. Šiandien sudėtingiausia ne gauti informaciją, bet  atskirti, kas yra patikima, tvaru, o kas ne.

Taip pat, pandemijos metu įsitikinome, koks svarbus vaidmuo tenka gyvybės mokslams, naujiems tyrimams ir atradimams. Tik dėl mokslo bendruomenės bendradarbiavimo ir pastangų šiandien turime pagrindinį ginklą prieš Covid virusą – skiepus. Nemažai žmonių net gąsdina, jog jie atrasti labai greitai. Tačiau, akivaizdu, kad globalūs iššūkiai ir toliau reikalaus sparčių ir aukščiausiomis mokslinėmis kompetencijomis grįstų sprendimų.

Visa tai – svarbūs iššūkiai universitetų misijai šių laikų pasaulyje.

Šiandien visi privalome kovoti už sveiką protą, kritinį mąstymą, nes nuo to priklauso žmonių gyvybės. Kaip ir veikti drauge, siekdami geriausių rezultatų ir naujų proveržių.

Linkiu Jums vertingų ir produktyvių diskusijų bei drąsių sprendimų.