BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrės Pirmininkės susitikime su Graikijos Ministru Pirmininku Kyriaku Mitsotakiu – dėmesys Europos energetiniam saugumui ir paramai Ukrainai

Data

2022 10 31

Įvertinimas
0
LRVK20221031-6.jpg

Pirmadienį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvoje oficialiu vizitu viešintį Graikijos Ministrą Pirmininką Kyriaką Mitsotakį. Susitikime šalių premjerai aptarė energetinį saugumą Europos Sąjungos (ES) šalyse, sankcijų Rusijai tęstinumą ir jų griežtinimo svarbą, paramą Rusijos užpultai Ukrainai, aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

„Lietuvą ir Graikiją jungia daug bendrų interesų, o kartu ir iššūkių, šiandien kylančių demokratinių vertybių šalims, todėl džiaugiuosi, kad bendradarbiaudami tiek dvišaliu pagrindu, tiek daugiašaliuose ES bei NATO formatuose, dažnai esame bendraminčiai. Tai ypatingai svarbu dabar, Rusijai tęsiant neišprovokuotą, brutalų karą prieš Ukrainą, šantažuojant Europą pasitelkus energetiką kaip ginklą. Pastarasis iššūkis reikalauja kolektyvinių, horizontalių sprendimų Europos mastu, ir tai yra dar viena sritis, kurioje Lietuvos ir Graikijos požiūriai sutampa“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė dar kartą padėkojo Graikijai už pasidalijimą vertinga patirtimi ir parama praėjusiais metais, Lietuvai susidūrus su Baltarusijos režimo organizuota hibridine ataka išnaudojant migrantus.

Pasak Vyriausybės vadovės, sankcijas karą Ukrainoje tęsiančiai Rusijai reikalinga ir toliau stiprinti, užtikrinant jau sutartų priemonių įgyvendinimą – pažymėtina, jog sankcijos veikia, priešingai negu deklaruoja Rusijos režimas ir jam lojalios dezinformacijos priemonės.

Ministrė Pirmininkė akcentavo bendrų europinių sprendimų svarbą sprendžiant aukštų energijos kainų problemą, taip pat būtinybę mažinti Europos šalių priklausomybę nuo Rusijos energetikos išteklių iki visiškos nepriklausomybės užtikrinimo, jau pasiekto Lietuvos. Kaip pažymėjo premjerė, turime nepamiršti ir energijos kainų problemos tikrosios priežasties – Rusijos karo ir manipuliatyvių veiksmų dujų rinkoje, prasidėjusių dar prieš Rusijos suplanuotą karinę invaziją.

Susitikime taip pat pabrėžta Europos šalių atsparumo dezinformacijai svarba. Kaip pridūrė premjerė, Rusija linkusi ne tik įteigti antiukrainietiškas nuostatas Vakarų visuomenėse, bet ir skatinti susipriešinimą kitomis svarbiomis, jautriomis temomis.