BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patvirtintas Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planas

Data

2021 03 10

Įvertinimas
0
www.jpg

Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje patvirtino Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą (VPNĮP).

„Iš esmės programos priemonių planas įgyvendina Vyriausybės programos nuostatas ir įtraukia tai numatančius veiksmus, bet, aišku, vien jais neapsiriboja. Tai – bendras Vyriausybės veiksmų planavimo dokumentas“, - sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Pagrindiniai VPNĮP prioritetai yra žaliasis kursas, skaitmenizacija ir švietimas. Pirmasis susijęs su klimatui neutralios ekonomikos atsiradimu, pokyčiais žemės ūkyje, transporto srityje. Skaitmeninėje darbotvarkėje keliamas tikslas atverti kuo daugiau duomenų ir jais remiantis priimti sprendimus, suderinti skirtingų institucijų kuriamas elektronines sistemas, kad jos teiktų naudą verslui ir valstybei. Ilgalaikiškiausias darbas – sutartis tarp politinių partijų dėl švietimo ateities.  

Iš viso VPNĮP numatyta 12 misijų (prioritetų), kurių kiekviena pagrindžiama ir numatomi sėkmės rodikliai. Misijas įgyvendina 70 Vyriausybės projektų (darbų), 353 iniciatyvos. Kiekvieno prioriteto įgyvendinimui stebėti numatyti sėkmės rodikliai. Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą sudaro pagal Vyriausybės programos projektus (darbus) suskirstyti 709 veiksmai. Į Vyriausybės darbo planą neįtraukti, bet Vyriausybės programiniams įsipareigojimams svarbūs darbai bus įgyvendinti institucinio (ministerijų) lygio veiksmais, kuriuos ministrai įtrauks į ministerijų strateginius veiklos planus.

Dėl Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano buvo sulaukta rašytinių siūlymų iš daugiau nei 30 asociacijų ir organizacijų. Rengdami pasiūlymus dėl Vyriausybės darbo plano, su socialiniais ir ekonominiais partneriais bei visuomene konsultavosi visi ministrai. Buvo surengtos šešios nacionalinės konsultacijos dėl Vyriausybės prioritetų ir numatomų darbų, atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos, regionų politikos, žaliojo kurso, atviros teisėkūros, įrodymais grįsto viešojo valdymo, viešojo valdymo reformos, debiurokratizacijos ir strateginio valdymo, sveikatos ir socialinės apsaugos, švietimo, mokslo ir inovacijų klausimais (apie 500 dalyvių). Per konsultacijas gauta daug vertingų pastabų ir pasiūlymų, į kuriuos pasistengta atsižvelgti.

Patvirtinus Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo  planą, iki š. m. liepos 1 d. numatoma atnaujinti ir papildyti  2021–2030 metų nacionalinį pažangos planą (NPP), taip pat sutelkti dėmesį į NPP numatytų plėtros programų, jų priemonių ir projektų parengimą ir patvirtinimą, kad 2022 m. valstybės biudžeto projekte būtų numatytos lėšos svarbiausiems pokyčių (reformų) projektams ir jų įgyvendinimui.

Balandį bus baigta rengti Lietuvos paraiška Europos ekonomikos atsigavimo ir atsparumo fondui dėl svarbiausių Vyriausybės programoje ir jos nuostatų įgyvendinimo  plane numatytų reformų žaliojo kurso, skaitmeninės transformacijos, viešojo valdymo, švietimo, mokslo ir inovacijų, sveikatos ir socialinės apsaugos stiprinimo srityse finansavimo.

 

Su Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projektu galite susipažinti čia.