BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pigiau įsigijus asmens apsaugos priemonių, sutaupytos lėšos bus skirtos laboratoriniams tyrimams apmokėti

Data

2020 12 02

Įvertinimas
0
paveik.jpg

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui perskirstyti SAM sutaupytas lėšas (1,1 mln. eurų), kurias pavyko sutaupyti pigiau įsigijus asmens apsaugos priemonių Sutaupyti pinigai bus skirti laboratoriniams tyrimams apmokėti.

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) Vyriausybės nutarimu liepos mėn. buvo skirtos lėšos asmeninės apsaugos nuo koronaviruso priemonėms įsigyti, siekiant užtikrinti rinkimų komisijų narių apsaugą rinkimų metu.

SAM įsigijus šias asmenines apsaugos priemones pigiau, buvo sutaupyta 1,1 mln. eurų eurai. Šios lėšos buvo sutaupytos, nes išlaidos buvo planuojamos dar birželio–liepos mėnesiais ir nuo to laiko sumažėjo asmens apsaugos priemonių kainos (pvz. respiratorius FFP2 buvo planuota įsigyti už 5 eurus/vnt., o įsigyta už 0,85 euro/vnt., kombinezonus - už 12 eurų/vnt., įsigyta už 3,91 euro/vnt., vienkartines kaukes - už 0,5 euro/vnt., įsigyta už 0,047 euro/vnt., dezinfekcinį skystį - už 5 eurus/l, įsigyta už 1,68 euro/l). 

Remiantis Nacionalinės visuomenės sveiktos priežiūros laboratorijos pateikta informacija, už spalio mėnesį atliktus tyrimus atsiskaityti su laboratorijomis reikės 3,7 mln. Eurų. Visą šią sutaupytą sumą – 1,1 mln. eurų – planuojama skirti laboratoriniams tyrimams apmokėti.