BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras su V. Sinkevičiumi aptarė Vyriausybės veiklos rezultatus

Data

2020 12 07

Įvertinimas
1
LRVK_20201207_001.JPG

Laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas Saulius Skvernelis susitiko su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi ir padėkojo jam už bendrą darbą 17-ojoje Vyriausybėje, aptarė Europos Komisijos paskelbtus pozityvius Lietuvos socialinės ir ekonominės padėties vertinimus, kalbėjo  apie  vakcinos  nuo koronaviruso pristatymo klausimus.

Premjeras pabrėžė, kad dirbdamas ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijus Sinkevičius asmeniškai prisidėjo prie Lietuvos Vyriausybės įvykdytų reformų, leidusių reikšmingai sumažinti socialinę atskirtį ir pajamų nelygybę šalyje.

„Buvote ir esate patikimas Lietuvos komandos narys tiek ministrų kabinete, tiek ir šiuo metu dirbdamas visiems Europos žmonėms“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas. Jis palinkėjo
V. Sinkevičiui sėkmės ir ateityje sprendžiant ypač aktualius aplinkos, vandenynų ir žvejybos politikos klausimus.

Susitikime pasidžiaugta, kad ES skelbiamoje Socialinėje švieslentėje nė viena socialinė sritis Lietuvoje nebėra vertinama kaip kritinės būklės. Europos Komisija nurodė, kad būtent Lietuva per praėjusius metus padarė didžiausią pažangą ES mažindama gyventojų, turinčių skurdo riziką, skaičių. Šis skaičius nuosekliai mažėja jau trečius metus iš eilės: nuo 29,6 proc. 2017 metais iki 26,3 proc. 2019 metais. Skirtumas tarp 20 proc. daugiausia pajamų gaunančių gyventojų ir 20 proc. mažiausiai gaunančiųjų sumažėjo nuo 7,3 karto (2017 m.) iki 6,4 karto (2019 m.).

„Europos Komisijos pateikti Lietuvos ekonomikos vertinimai patvirtina, kad ateinančiai Vyriausybei perduodame sustiprėjusį ir stabilų šalies ūkį“, – susitikime sakė Ministras Pirmininkas.

Jis taip pat informavo V. Sinkevičių  apie Lietuvos pasirengimą priimti bendrai su kitomis ES šalimis įsigyjamą vakciną nuo koronaviruso ir pradėti skubų  medicinos personalo ir kitų visuomenės grupių skiepijimą. Premjeras pabrėžė poreikį sparčiai atlikti visas būtinas europinių institucijų procedūras dėl vakcinos galutinio patvirtinimo ir tiekimo valstybėms narėms.