BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė apie teisėkūrą: tai, kas tiko prieš trisdešimt ar dešimt metų, nebetinka dabar

Data

2021 11 29

Įvertinimas
0
LRVK_20211129-12.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo konferencijoje „Parengtis 2050-iesiems – įrodymais grįsti sprendimai ir valdysena Lietuvos ateičiai“.

„Tai viena iš progų atsitraukti nuo kasdienybės rūpesčių ir pažvelgti į mūsų valstybės ateitį. Turėtume tokių progų susikurti daugiau. Jų suteikia produktyvus Lietuvos bendradarbiavimas su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija – tai galimybė mūsų institucijoms plačiau pažvelgti į viešosios politikos problemas, taip pat ekspertinių žinių mainų ir įsitinklinimo kanalas“, – sakė premjerė.  

Vyriausybės vadovė padėkojo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai už ataskaitą „Įrodymais grįstos politikos formavimas ir politikos vertinimas Vyriausybės centre“, o Europos Komisijai už tai, kad parėmė šį darbą.

„Beveik prieš metus patvirtintoje mano vadovaujamos Vyriausybės programoje yra bendrasis Vyriausybės įsipareigojimas: „kurti žiniomis grįstą politiką ir sistemingai vertinti teisės aktus“. Mano vertinimu, pagrindinė mūsų problema yra per didelis teisėkūros malūnas, suryjantis laiką domėtis žiniomis ir plėtoti tarnautojų gebėjimus, priimti mažiau, bet geresnės kokybės sprendimų. Matau ne tik tiesioginį ryšį tarp teisėkūros infliacijos ir gebėjimų stokos, tai yra ir pasitikėjimo deficito klausimas. Pasitikėjimo didinimą kaip pagrindinę savo politinio darbo kryptį deklaravome Vyriausybės programoje. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad esamas teisėkūros modelis gana gerai tiko prieš 10–30 metų, nes apsaugojo mūsų tik ką sukurtą ir tvirtėjančią valstybę nuo interesų grupių užvaldymo. Bet laikai pasikeitė, todėl turime rasti būtų mažinti smulkmenišką reglamentavimą. Apie tai kalbėsimės diskusijoje“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė.

Pasak I. Šimonytės, konferencija taip pat yra gera proga pratęsti apmąstymus apie Lietuvos valstybės ateitį. Prieš mėnesį surengėme valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ pradžios renginį. Šiandien bus kalbama apie ateitį numatančios valdysenos stiprinimą, kryptį, kurią pradėjome Seime įsteigdami Ateities komitetą. Ją numatome tęsti ir toliau, todėl pokalbiai apie Lietuvos ateities valdyseną yra labai vertingi.