BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė aptarė bendradarbiavimo su Šiaurės ministrų taryba kryptis

Data

2021 03 05

Įvertinimas
0
pastatas.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Šiaurės ministrų tarybos (toliau – Taryba) generaline sekretore Paula Lehtomaki ir aptarė bendradarbiavimo klausimus.      

Susitikime pabrėžta, kad Lietuva labai vertina bendradarbiavimą NB8 formatu ir toliau sieks jį aktyvinti.

„Daug bendrų projektų vykdoma švietimo, kultūros, socialinės apsaugos ir sveikatos srityse. Būtų galima intensyvinti bendradarbiavimą inovacijų srityje – mokslo pasiekimus tinkamai pritaikyti versle. Taip pat galimas glaudesnis ir labiau integruotas bendradarbiavimas su Šiaurės šalimis bendros kultūrinės produkcijos srityje“, – sakė  premjerė.

Lietuva palaiko Tarybos prioritetą skaitmenizacijos srityje – Šiaurės ir Baltijos regione sukurti bendrą tarpvalstybinių skaitmeninių paslaugų erdvę.

Pokalbio metu Vyriausybės vadovė padėkojo už aktyvų bendradarbiavimą, ilgametę Tarybos paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei. Ypač svarbu remti Baltarusijos žmones, bėgančius nuo represijų, gerinti įsikūrimo kaimyninėse Europos Sąjungos valstybėse narėse sąlygas, priimti daugiau baltarusių studentų, remti pilietines iniciatyvas, laisvą žiniasklaidą, baltarusių pastangas dokumentuoti režimo nusikaltimus ir siekti už juos teisinės atsakomybės.

Susitikime taip pat akcentuota, kad ilgiausiai besitęsiantis ir glaudus bendradarbiavimas tarp Šiaurės ir Baltijos šalių vyko moterų ir vyrų lygių galimybių klausimais. Tarp 8 Šiaurės Baltijos regiono premjerų yra net 6 moterys – tai įkvepiantis pavyzdys visam pasauliui.

Taryba, įkurta 1971 m., šiemet švenčia veiklos 50-metį. Tai Šiaurės šalių tarpvyriausybinio bendradarbiavimo forumas, jungiantis penkias valstybes – Daniją, Islandiją, Norvegiją, Suomiją ir Švediją – ir autonomijos statusą turinčias Grenlandiją, Farerų ir Alandų salas.