BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos susitikime su Estijos ir Latvijos Vyriausybių vadovais

Data

2023 05 12

Įvertinimas
0
LRVK20230512-12.jpg

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Taline, Estijoje, dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos formato Ministrų Pirmininkų susitikime su Estijos ir Latvijos Vyriausybių vadovais Kaja Kallas ir Krišjaniu Kariniu, o taip pat visų trijų Baltijos valstybių energetikos ministrais.

„Ukraina ne kartą įrodė ja abejojusiems savo stiprybę mūšio lauke ir tautos ryžtą priešintis brutaliai Rusijos agresijai. Mūsų ir visų bendraminčių Ukrainos draugų demokratiniame pasaulyje užduotis yra nenustoti pasitikėti Ukraina, toliau ją remti ir šią paramą stiprinti, visų pirma – reikalinga karine ginkluote. Nes tvari taika Europoje nebus pasiekta be Ukrainos pergalės ir teisingumo įgyvendinimo – atsakomybės už Rusijos agresijos ir karto nusikaltimus“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Tarptautinių sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai plėtra ir tinkamas esamų sankcijų įgyvendinimas yra svarbi sąlyga silpninant Rusijos galimybes tęsti karą, pažymėjo Baltijos valstybių premjerai. Siekiant kuo efektyviau užkardyti sankcijų apėjimą, svarbi ir regiono šalių koordinacija.

Susitikime I. Šimonytė, K. Kallas ir K. Karinis aptarė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, šalių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje – Rusijai nusiteikus ilgalaikei konfrontacijai su NATO, aljanso rytų flango stiprinimas yra Baltijos valstybes vienijantis esminis interesas.

Taip pat Baltijos Ministrų Tarybos susitikime kalbėtasi apie regioninį bendradarbiavimą energetikos ir energetinio saugumo užtikrinimo srityje.

Kuo ankstesnė Baltijos šalių sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais yra prioritetinis Lietuvos energetikos ir saugumo politikos tikslas, dėl kurio sutaria visos trys Baltijos valstybės, pažymėjo Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė, ir jo siekdama Lietuva įgyvendina būtinus praktinius uždavinius. Pastarasis iš jų – balandį sėkmingai atliktas šalies elektros sistemos izoliuoto darbo bandymas, parodęs, kad esame saugūs ir pajėgūs savarankiškai valdyti savo elektros sistemą.

Rusijai energetiką ir bet kokią priklausomybę nuo jos naudojant kaip ginklą, desinchronizacija nuo BRELL žiedo yra ir nacionalinio saugumo klausimas, akcentavo Lietuvos Vyriausybės vadovė.