BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė dalyvavo Europos liaudies partijos viršūnių susitikime

Data

2021 06 24

Įvertinimas
1
EPP 1.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuotoliniu būdu dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) parengiamajame susitikime, kurį organizavo Europos liaudies partija (EPP). Pagrindinis šio susitikimo tikslas – pasirengti birželio 24–25 d. vyksiančiai EVT.

Susitikime aptarti pagrindiniai EVT darbotvarkės klausimai. Diskusijoje dėl COVID-19 pandemijos dėmesys skirtas veiksmų koordinavimui, vakcinų tiekimo ir skiepijimo klausimams bei pandemijos pasekmių valdymui.

Taip pat buvo aptartas Bendrijos ekonomikos atsigavimas po pandemijos, įskaitant Europos ekonomikos gaivinimo plano „Next Generation EU“ įgyvendinimas.

Lietuva tikisi, kad Vyriausybės pateiktas nacionalinis ekonomikos gaivinimo ir atsparumo planas bus patvirtintas liepą.

Susitikime I. Šimonytė  pabrėžė, kad per Lietuvos ir Baltarusijos pasienį toliau auga nelegalios migracijos srautai.

"Ši nelegali migracija yra dirbtinai skatinama paties Baltarusijos režimo. Todėl būtinas visos ES dėmesys migracijai tiek Pietuose, tiek Rytuose. Migrantų panaudojimas politiniais tikslais – tai, ką dabar matome Baltarusijoje – turi būti griežtai pasmerktas“, – sakė I. Šimonytė.

Lietuvos Vyriausybės vadovė padėkojo už parodytą solidarumą su Lietuva po lėktuvo užgrobimo.

Diskusijoje Rusijos klausimu, Lietuvos premjerė ragino nekartoti klaidų, grįstų iliuzijomis dėl konstruktyvaus dialogo su Kremliumi galimybės, bet  realistiškai vertinti Rusijos veiksmus.

 „Rusija šiuo metu vadovaujasi Sovietų Sąjungos veiksmų logika ir metodais – kokias pasekmes tokia Kremliaus politika turi kaimynams ir pasauliui, puikiai žinome ne tik iš istorijos vadovėlių, bet ir iš savo atminties“,  – pabrėžė premjerė.

Ji pabrėžė, kad aukščiausio lygio ES susitikimų su Rusija atnaujinimas Lietuvai yra raudona linija, o Kremlius šį žingsnį suprastų kaip ženklą, kad agresoriaus vaidmuo tarptautinėje arenoje pasiteisina ir išlieka nebaudžiamas.

Premjerė ragino pradėti rengti nenumatytų atvejų planą kaip atgrasymo priemonę galimiems tolesniems Rusijos provokuojantiems veiksmams. Europos vadovai turi aiškiai pakartoti „Penkis principus“, kurie yra vienintelė strategija išsaugoti ES vienybę santykiuose su Rusija. 

Susitikime dėmesys taip pat skirtas santykių su Turkija, situacijos Libijoje, Etiopijoje ir Sahelyje  aptarimui.

Lietuvos premjerė Europos Vadovų Tarybos (EVT) parengiamuosiuose susitikimuose reguliariai dalyvauja EPP pirmininko D. Tusko kvietimu.