BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė dalyvavo parodos „Amžinai laisva Ukraina!“ atidaryme: tai – būdas pažinti europietišką Ukrainos tapatybę ir jos žmonių drąsą

Data

2022 09 21

Įvertinimas
0
Ekrano nuotrauka 2022-09-21 212136.jpg

Trečiadienį Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės globojama paroda „Amžinai laisva Ukraina!“. Sveikinimo žodį tarusi premjerė įvardijo parodą kaip dar vieną progą geriau pažinti europietišką Ukrainos tapatybę ir jos drąsių kovų už nepriklausomybę, besitęsiančių ir šiandien, istoriją.

„Paroda, kurią šiandien atidarome, Lietuvai yra dar vienas būdas palaikyti ryžtingai ir atkakliai kasdien kovojančią Ukrainą, dar kartą garsiai pasakyti, kad didžiuojamės, žavimės Ukrainos žmonių ir jos ginkluotojų pajėgų drąsa ir atkaklumu“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė padėkojo Nacionalinio Ukrainos istorijos Antrojo pasaulinio karo metais muziejaus komandai ir direktoriui Jurijui Savčiukui, Jungtinių Amerikos Valstijų muziejams, paskolinusiems parodai savo eksponatus, taip pat Bogdano Gubskio fondui.

„Labai svarbu, kad ir mes visi turėtume galimybę geriau pažinti europietišką Ukrainos tapatybę bei istorines jos šaknis. Šioje parodoje atskleidžiami ne taip plačiai žinomi Ukrainos nepriklausomybės kovų puslapiai. Jie liudija stiprų ukrainiečių laisvės troškimą ir tai, kad Ukraina iki sovietinės okupacijos tragedijos buvo integrali Europos kultūros dalis“, – parodos atidaryme sakė Ministrė Pirmininkė.

Paroda „Amžinai laisva Ukraina!“ Vytauto Didžiojo karo muziejuje bus eksponuojama iki gegužės pabaigos.