BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: „ES privalo išlikti kantri ir nepavargti nuo sankcijų taikymo“

Data

2022 07 20

Įvertinimas
0
LRVK20220720-3.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Komisijos nare Mairead McGuinness, kuri atsakinga už finansines paslaugas, finansinį stabilumą ir kapitalo rinkų sąjungą. Per susitikimą aptartas Europos Sąjungos sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įgyvendinimas, jų poveikis ir tolesni bendrijos žingsniai.

„Lietuva nuosekliai palaiko stiprias ir plačias sankcijas Rusijai ir remia viską apimantį jų įgyvendinimą. Sankcijos ryžtingai turi būti taikomos, kol vyksta Rusijos agresija Ukrainoje, ir neturime teisės jausti „nuovargį nuo sankcijų“, – pabrėžė premjerė.

Susitikime buvo aptartas taikomų sankcijų poveikis ES šalių finansams, energetinių iššūkių poveikis ir auganti infliacija.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad ES negali pasiduoti Rusijos spaudimui naudojant energetikos išteklius ir daryti nuolaidų, kurios gali lemti Ukrainos teritorijų praradimą. I. Šimonytės teigimu, Europa turi suprasti, kad santykiai su Rusija turbūt niekada nebebus net panašūs į buvusius iki karo, toliau nuosekliai taikyti sankcijas ir išsaugoti vienybę, nes tarpusavio ginčai būtų tai, ko ypač norėtų V. Putinas.

„ES turi išlikti kantri, sustiprinti komunikaciją sankcijų tema Europos šalyse ir nenukrypti nuo savo krypties ir ilgalaikių sprendimų, tokių kaip Europos žaliojo susitarimo įgyvendinimas. Tikiu, kad ES dar kartą patvirtins galinti ne tik diskutuoti, bet ir sėkmingai veikti, tai ji pademonstravo tiek tvarkydamasi su COVID-19 pandemija, tiek per Rusijos karą Ukrainoje“, – teigė Ministrė Pirmininkė.

Susitikime taip pat aptartas Europos Komisijos darbas skaitmeninių finansų srityje. Lietuvą remia iniciatyvas, kuriomis siekiama skatinti skaitmeninę transformaciją tiek finansų sektoriuje, tiek plačiau – panaikinti susiskaidymą bendrojoje rinkoje, suderinti skirtingus reguliavimo požiūrius į skaitmeninius finansus ir įveikti naujas rizikas bei iššūkius.