BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: ginkime ir puoselėkime laisvę kiekvieną dieną

Data

2021 08 31

Įvertinimas
1
Renginys.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo vėliavų pakėlimo ceremonijoje Lukiškių aikštėje, skirtoje Laisvės dienai (okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 28-osioms metinėms) pažymėti.

Pasak Vyriausybės vadovės, visą vasarą minėję ne vieną sunkią Lietuvos istorijai datą, vasarą užbaigiame dieną, turinčią ypatingą vardą – Laisvės diena.  Šiandien švenčiama Laisvės diena primena paskutinį karį okupantą, palikusį Lietuvos teritoriją. Anot premjerės, galima sakyti, kad tik tada ir mums pagaliau baigėsi Antrasis pasaulinis karas, pagimdytas dviejų diktatorių susitarimo.

Premjerės įsitikinimu, ir šiandien laisvę, Tėvynę ir mus pačius taip pat kartais tenka ginti tiek nuo įvairiausių hibridinių agresijų iš išorės, tiek ir agresijų kylančių mumyse. Ypač pavojingi yra kryptingi bandymai smukdyti žmonių pasitikėjimą savo valstybe, sukarikatūrinant laisvės sąvoką, supriešinant žmones, manant, kad laisvė nereiškia atsakomybės, leidžia pasakyti „aš taip noriu“.

„Tuo tarpu mes puikiai žinome, kad laisvė yra kartu su atsakomybe – atsakomybe už save, savo šeimą, savo artimą, savo miestą ir savo žemę. Esu visiškai tikra, kad mes ne tik atsilaikysime, bet ir per visus šiuos išbandymus išeisime brandesni bei, kas labai svarbu, solidaresni. Tikiu, kad vidines įtampas pavyks sumažinti ir galutinai įveikti, taip, kaip kažkada beginklei naujai atkūrusiai nepriklausomybę šaliai pavyko išmintimi, kantrybe, kantriu darbu įveikti išorės įtampą ir išprašyti neprašytus svečius. Laisvė nėra  visada patogi, ją reikia ginti ir puoselėti kiekvieną dieną, tačiau vieną dalyką žinau: žmogus paragavęs laisvės skonio, niekada nenori šito skonio iškeisti į ką nors kitą“ , – sakė I. Šimonytė.