BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė globos Litvakų kultūros forumą

Data

2022 01 28

Įvertinimas
0
12.06Grafiti-14.jpg

Sausio 27 d. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė tapo „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ Litvakų kultūros forumo globėja. Forumas vyks Kauno Vytauto Didžiojo Universitete rugsėjo 29–30 dienomis.

„Litvakai yra itin svarbi mūsų valstybės tapatybės dalis, kurią mes dar patys sau turime labiau išskleisti. Leonidas Donskis litvakus pavadino globalios Lietuvos pirmeiviais, tapusiais pasaulio žmonėmis. Taigi sunku pervertinti litvakų, kaip unikalaus tilto tarp Lietuvos ir pasaulio, svarbą. Todėl šiandien turime stengtis puoselėti visą išlikusį litvakų paveldą, sugrąžinti jo unikalų atspalvį į mūsų tapatybę“, – sakė premjerė.

Kelias dienas truksiančiame pasaulio litvakų susitikime bus pristatoma kultūrinė programa ir diskusijos su garsiais menininkais, mokslininkais bei kultūros pasaulio atstovais apie litvakišką tapatybę, atmintį ir kultūros vaidmenį kuriant galimas ateities vizijas.

Plačiau apie Litvakų kultūros forumą.