BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė ir Italijos ambasadorius kalbėjosi apie aktyvesnį bendradarbiavimą su Pietų Europa

Data

2021 01 21

Įvertinimas
0
Italija Lietuva shutterstock_239331664.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuotoliniu būdu kalbėjosi su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Diego’u Ungaro’u ir aptarė kovos su pandemija patirtis, dvišalių santykių vystymąsi įvairiose srityse.  

„Šuo metu kova su pandemija – pagrindinis Vyriausybės darbotvarkės klausimas. Skiriame daug dėmesio vakcinos įsigijimams, paties vakcinavimo procesui“,  – sakė Vyriausybės vadovė.

Pokalbio metu premjerė pabrėžė, kad Vyriausybės programoje numatyta skatinti aktyvesnį bendradarbiavimą su Pietų Europos šalimis. Tai ypač aktualu žvelgiant į ekonominių santykių plėtrą.  Italija yra svarbi prekybos partnerė ir užima  8 vietą sąraše, 13-ta tarp investuotojų.

Pasak I. Šimonytės, regimas didelis potencialas stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, o perspektyviausios sritys – gyvybės mokslai, inžinerinė pramonė,  gynybos pramonė, energetika, finansinės technologijos.

Aptariant gynybos ir saugumo klausimus, premjerė akcentavo, kad šios Vyriausybės prioritetas – iki 2025 metų pasiekti 2,5 proc. BVP gynybai, jei tik leis galimybės.

Vyriausybės vadovė padėkojo Italijai už indėlį stiprinant Lietuvos ir  viso regiono saugumą.  Italijos  karinės oro pajėgos jau tris kartus dalyvavo NATO oro policijos misijoje. 2020 m. rugsėjį iki 2021 m. balandžio mėnesio Italija vėl perėmė vadovavimą oro policijos misijai iš Šiaulių. Italija taip pat turi atstovus NATO FIU ir NATO ENSEC COE.

Lietuva mato daug galimybių stiprinti bendradarbiavimą gynybos srityje. Viena iš tokių sričių galėtų būti kibernetinis saugumas. Premjerė dar kartą pakvietė Italiją jungtis prie Lietuvos vadovaujamo PESCO projekto kibernetinio saugumo srityje.

Premjerė taip pat iškėlė Astravo AE klausimą ir pabrėžė, jog tai yra rimta grėsmė visai Europai. Būtina  įgyvendinti visas tarptautinės branduolinės saugos rekomendacijas, nes Astravo AE yra bendra visos Europos atsakomybė. Negalima leisti, kad nesaugioje AE pagaminta elektros energija patektų į Europos rinką.

Pokalbyje aptarta Rytų partnerystės iniciatyva ir pabrėžta, kad ji  ir toliau turi būti ES darbotvarkės prioritetas. 

„Lietuva supranta ir Pietų kaimynystės iššūkius. Siunčiame savo karius į tarptautines operacijas Viduržemio jūroje, mūsų kariai dalyvauja misijoje Malyje, turime karininką NATO centre Neapolyje. Lietuva yra vienintelė mūsų regiono šalis, kuri savanoriškai perkelia migrantus iš Italijos. Vyriausybė tęs šią solidarumo politiką. Taip pat būtina paremti Baltarusijos tautą jos kovoje už laisvę ir demokratiją. Režimas tik bando  laimėti daugiau laiko. Tad turime tęsti spaudimą, vykdydami sankcijų politiką. Čia labai svarbi ES parama Baltarusijos pilietinei visuomenei“, – pabrėžė Ministrė Pirmininkė.