BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė ir Norvegijos ambasadorius aptarė dvišalių santykių raidą

Data

2021 03 17

Įvertinimas
0
Norvegija Lietuva shutterstock_281667419.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame vaizdo pokalbyje su Norvegijos Karalystės ambasadoriumi O. T. Horpestadu ir aptarė dvišalių santykių raidą.

„Jau keletą mėnesių pagrindinis Vyriausybės rūpestis yra vakcinavimas ir jo greitis. Vertiname Europos Komisijos daroma spaudimą vakcinų gamintojams, kad jie laikytųsi sutartinių įsipareigojimų ir padidintų tiekimo skaidrumą“, – sakė premjerė.

Akcentuota, kad Norvegija – svarbi, artima ir patikima Lietuvos partnerė. Ypatinga reikšmė teikiama Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui NB8 formatu. Taip pat aktualios saugumo, hibridinės ir kibernetinės grėsmės, bendros visam regionui.

Premjerė padėkojo už reikšmingą Norvegijos paramą Lietuvai per Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus – tai nuoseklus ir nuolatinis indėlis siekiant Lietuvos socialinės ir ekonominės plėtros.
 
Pabrėžtas Norvegijos indėlis į regioninį saugumą: kariai dalyvauja eFP batalione Rukloje, NATO oro policijos misijose, kartu vykdomas vienas iš svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizavimo projektų – NASAMS.  

Kalbant apie energetinį saugumą pažymėta, kad Astravo AE projekte vyrauja politiniai interesai, nustelbdami branduolinės saugos ir aplinkosaugos argumentus, neatsižvelgiama į Baltarusijos žmonių bei kaimyninių valstybių teisę į saugią aplinką.

Lietuva nuosekliai remia ES Rytų partnerystės politiką, kuri išlieka prioritetine Lietuvos užsienio politikos kryptimi. Tarptautinių partnerių ir donorų įsitraukimas labai svarbus. Tikimasi Norvegijos pagalbos Rytų partnerystės regiono reformoms, kurios padėtų Rytų partneriams užtikrinti europinę integraciją ir demokratinę ateitį savo piliečiams.