BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė išreiškė paramą Armėnijai siekiant demokratinių reformų šalyje

Data

2021 05 12

Įvertinimas
2
20210512-4.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Armėnijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos pirmininku Araratu Mirzoyanu bei jo vadovaujama parlamentarų delegacija ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą, demokratines reformas Armėnijoje, šalies santykius su ES bei kovą su COVID-19.

„Vertiname Armėnijos pastangas stiprinti nepriklausomą valstybę ir vykdyti demokratines reformas šalyje. Nepaisant sudėtingų sąlygų, jums pavyko priimti įstatymus dėl rinkimų ir politinių partijų, antikorupcinio teismo steigimo, kurie kloja pamatus demokratiškos, saugios ir modernios valstybės  kūrimui,“ – sakė premjerė.

Anot Vyriausybės vadovės, tikimasi, jog išankstiniai birželio 20 d. vyksiantys rinkimai padės užbaigti krizę, visos politinės jėgos laikysis demokratinių principų ir Konstitucijos, o Armėnija –  demokratinių reformų kurso.

Pasak I. Šimonytės, daugiau Europos Armėnijoje reiškia stipresnę, turtingesnę ir saugesnę Armėniją. Lietuva norėtų matyti dar intensyvesnius Europos Sąjungos ir Armėnijos santykius, glaudesnius ryšius tarp mūsų žmonių ir verslo, augantį abipusį turizmą.

Susitikime pabrėžta, kad Lietuva pasirengusi dalintis reformų patirtimi ir sėkmės istorijomis. Jau dabar vykdomi ar planuojami patirties perdavimo projektai teisinės sistemos reformos, e. vyriausybės paslaugų kūrimo, atsinaujinančių energijos šaltinių, saugumo keliuose ir kitose srityse. Bendromis pastangomis žinių eksportą galima dar daugiau išplėsti.

Susitikimo metu taip pat aptarta situacija regione po antrojo Kalnų Karabacho karo, pandemijos valdymo situacija abiejose šalyse ir skiepijimo nuo COVID-19 klausimai.