BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: JAV yra ir išliks svarbiausia mūsų sąjungininkė ir artimiausia ES bendramintė

Data

2021 02 05

Įvertinimas
0
JAV Lietuva shutterstock_253344223.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė  dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Amerikos verslo rūmų Lietuvoje atstovais, kurio metu aptarta prekybinių santykių raida, tolesnio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos bei COVID-19 pandemijos valdymas.    

„JAV yra ir išliks svarbiausios mūsų sąjungininkės ir artimiausios Europos Sąjungos bendramintės. Amerikai žengiant į naują politinį laikotarpį, tikimės dar glaudžiau bendradarbiauti ir stiprinti savo transatlantinę darbotvarkę“, – sakė premjerė.

Lietuva visada ieško naujų, novatoriškų eksporto sričių. Praėjusiais metais parengtas biotechnologijų ir farmacijos sektoriaus rinkos plėtros planas. Siekiama intensyvinti ryšius su potencialiais investuotojais ir išplėsti lietuviškos produkcijos eksportą.

Lietuva suinteresuota plėtoti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir inovatyvių paslaugų sektoriuose, ypač gyvybės mokslų ir inžinerijos pramonės srityse. Kokybiškas švietimas visose Lietuvos mokyklose ir laboratorijų diegimas, skatinimas domėtis inovacijomis ir jas kurti yra prioritetinis šios Vyriausybės tikslas.

Aptarta reikiamybė stiprinti viešąjį sektorių, pritraukti kuo daugiau kompetentingų specialistų, kurie padėtų užtikrinti sklandesnį bendradarbiavimą su piliečiais ir verslo organizacijomis. Didėjantis pasitikėjimas viešuoju administravimu Lietuvoje užtikrintų didesnę naudą visoms interesų grupėms. Būtina atverti kuo daugiau duomenų, kurie užtikrintų veiklos skaidrumą ir aiškiai atskleistų visuomenei aktualią, faktais paremtą informaciją.

Su naująja JAV administracija Lietuva tikisi stiprinti transatlantinius prekybos santykius, siekdama įgyvendinti konstruktyvią ir pozityvią ES ir JAV prekybos santykių darbotvarkę, kuri būtų naudinga JAV ir Lietuvos verslui.

„Pandemijos patirtis parodė, kad būtina stiprinti transatlantines pastangas, ieškant tvarių sprendimų, kurie padėtų užtikrinti tiekimo saugumą ir stiprinti tiekimo grandines. ES ir JAV jau turi geros bendradarbiavimo patirties reglamentuojant farmacijos ir medicinos prekių atitikties pripažinimą. Svarbu tęsti pradėtus darbus dėl farmacijos ir medicinos prekių. Taip pat esame suinteresuoti tolesne pažanga, kalbant apie ES–JAV atitikties vertinimo susitarimą, kuris būtų naudingas ES ir Lietuvos elektronikos gamintojams, sumažintų kaštus ir biurokratinę naštą“, – sakė Vyriausybės vadovė.  

Pokalbyje pabrėžta, kad JAV yra labai svarbi Lietuvos prekybos partnerė. Lietuvos ir JAV prekybos apyvarta viršija 1,5 mlrd. eurų. 2020 m. antrąjį ketvirtį JAV tiesioginės investicijos Lietuvoje siekė 253,75 mln. eurų.