BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Kauno intermodalinis terminalas svarbus tiek ekonomiškai, tiek geopolitiškai

Data

2021 07 19

Įvertinimas
3
Terminalas1.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Kauno intermodalinio terminalo („Rail Baltica“ geležinkelio ruože) atidarymo renginyje.

„Trys raktiniai žodžiai geriausiai apibūdina šią dieną: integracija, žalia ir sinergija. Esame  Europos Sąjungos rytiniame krašte, už mūsų plyti ne ta erdvė, kurią galėtume pavadinti teisės viršenybės, žmogaus teisių, laisvo žodžio erdve. Tad akivaizdu, kad ekonominiams  santykiams ir mūsų ryšiams turime taikyti geopolitinės pataisos koeficientą. Todėl – tai pabrėžta ir Vyriausybės programoje – projektai, kurie sujungia mus su Europos Sąjungos tinklais, yra išskirtinės svarbos. Čia ir elektros tinklų sinchronizacijos projektas, ir visi transporto projektai, kurie leidžia mūsų žmonėms ir kroviniams judėti patogiau ir greičiau, sudaro galimybes įvairinti veiklą, orientuotis į rinkas, kurios galbūt duoda mažesnę grąžą, tačiau yra patikimos, nes tose šalyse gerbiamos pamatinės vertybės“, – kalbėjo premjerė.  

Pasak Vyriausybės vadovės, skirtingų transporto rūšių sąveika, kurią įkūnija šis terminalas, leidžia dalį maršruto keliauti viena transporto rūšimi, kitą dalį – kita, tad krovinių pasaulyje dabar turėsime ir sąveikumą, ir intermodalumą.

I. Šimonytė akcentavo, kad visi didžiuojamės sprendimais, leisiančiais 2050 metais ekonomikos erdvę padaryti be CO2 emisijų. Tiesa, kartais manoma, kad, norint sumažinti išmetimų, pakanka nenaudoti plastikinių maišelių. Be jokios abejonės, problema kur kas gilesnė. Mažinant emisijas Lietuvoje ypač reikšminga būtent transporto dalis. Todėl nė kiek neabejojama, kad sprendimai ir kryptis žalio kurso link lems didelius verslo modelių pokyčius. Tam bus teikiamas politinis prioritetas, skiriamas finansavimas. Tai atsispindi Vyriausybės programoje, ES ir globaliu mastu.  

„Dėkoju tiems, kurie šį projektą pradėjo ir įgyvendino. Visai nesvarbu, ar tai buvo politikai, kurie priėmė sprendimus, ar Europos Sąjungos institucijos, kurios numatė lėšas ir suderino projektus, ar įmonės, kurios juos įgyvendino. Taip pat sveikinu visus, kurie šia sukurta gėrybe galės naudotis“, – sakė premjerė.  

Šis terminalas yra visai Europai svarbi projekto „Rail Baltica“ dalis ir ateityje taps pagrindiniu šio tarptautinio geležinkelio logistikos centru.