BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: kultūra suartina bendruomenes

Data

2021 05 02

Įvertinimas
5
LRVK20210502-75.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Vilniuje viešinčiu Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu dalyvavo Vilniaus lenkų kultūros namų rekonstrukcijos (priestato statybos) naujo pastato kertinio akmens padėjimo ceremonijoje.

Vilniaus lenkų kultūros ir kūrybos namuose jau du dešimtmečius veikia per 30 Lietuvos lenkų organizacijų. Neabejojama, kad po rekonstrukcijos jų čia galės įsikurti dar daugiau. Suvalkuose gyvenantys lietuviai pernai taip pat padėjo pamatus tikro kultūros centro kūrimui. Labai vertinamas Lenkijos institucijų dėmesys ir parama šiam projektui.

Pasak Premjerės, Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės ir jos gyvybingo kultūrinio gyvenimo.

„Esate aktyvūs Lietuvos piliečiai. Lietuva – mūsų visų: lietuvių, lenkų ir kitų čia gyvenančių tautų namai, kuriuos kartu giname, kuriame ir puoselėjame. Kūryba, kultūra ir meniniai projektai suartina bendruomenes ir padeda geriau pažinti vieni kitus, o į save pačius pažvelgti iš šalies. Simboliška, kad šiuo metu MO Muziejuje eksponuojama paroda „Sunkus amžius“, pristatanti mūsų tautoms bendrus išgyvenimus garsių Lenkijos menininkų, tarp jų, ir Vilniuje gimusio ir augusio lenkų tapytojo Andrzejaus Wróblewskįo akimis. Kiekvienuose namuose pasitaiko ir ginčų, bet šiandien esu čia, kad dar kartą  pakviesčiau atvirai kalbėtis visomis temomis. Neabejoju, kad geranoriškai bendradarbiaudami ir pasitikėdami vieni kitais galėsime pasiekti reikalingų pokyčių“, – sakė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė visus nuoširdžiai pasveikino su pirmadienį minima Lenkijos nacionaline diena - Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios konstitucijos, pirmosios – mūsų žemyne -  ir antrosios pasaulyje rašytinės konstitucijos 230 metų sukaktimi.

„Lietuva ir Lenkija per šimtmečius pasiekė daug bendrų pergalių. Kartais, deja, tekdavo patirti ir skaudžius pralaimėjimus. Išmokome, kad esame stipresni, būdami kartu.  Džiaugiuosi, kad pirmojo aukščiausio lygio vizito į Lietuvą šiemet atvyko mano kolega Lenkijos premjeras Mateusz Morawiecki. Labai vertiname Jūsų asmeninį indėlį į dvišalių santykių plėtrą.

Šiandien sutarėme, kad ir toliau aktyviai dirbsime, puoselėdami puikius mūsų valstybių santykius ir stiprindami strateginę partnerystę. Tuo pirmiausia suinteresuoti Lietuvoje gyvenantys lenkai ir Lenkijoje gyvenantys lietuviai.

Lietuvos ir Lenkijos stiprus balsas ir glaudus veiksmų koordinavimas taip pat reikalingi demokratijos ir laisvės plėtrai Europos kaimynystėje. Viliuosi, kad Baltarusijos žmonės, o taip pat ir lenkų bei lietuvių bendruomenės kaimyninėje šalyje irgi kuo greičiau sulauks dienos, kai galės patys kurti savo ateitį“, – kalbėjo Premjerė I. Šimonytė.

TVP Wilno komandai Ministrė Pirmininkė palinkėjo, kad būsimoje studijoje kuriama produkcija plėstų akiratį žiūrovams Lietuvoje ir už jos ribų, taip pat patikino, jog Lietuvos Vyriausybė sieks ir ateityje užtikrinti kitų lenkiškų programų retransliavimą Lietuvoje.

Su visu I. Šimonytės sveikinimo tekstu galite susipažinti čia.