BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė lankėsi Vakarų Ukrainos baroko meistrų darbų parodoje Valdovų rūmuose

Data

2022 03 23

Įvertinimas
0
LRVK20220323-14 (1).jpg

Trečiadienį premjerė Ingrida Šimonytė apsilankė tarptautinėje parodoje „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvovo meistrai“ Valdovų rūmuose. Ministrė Pirmininkė turėjo galimybę apžiūrėti kelias dešimtis skulptūrų, laikomų europinės reikšmės vertybėmis. 

Savitas Vakarų Ukrainos vėlyvosios baroko skulptūros paveldas liudija gilius Ukrainos istorinius saitus su Vidurio ir Rytų Europa, neišskiriant ir Lietuvos, kurios sostinė Vilnius didžiuojasi vėlyvojo baroko architektūra. 

„Pastaruoju metu įsitikiname, kiek daug vertybiškai bendro turi Lietuvos ir Ukrainos, kovojančios už savo laisvę, žmonės, tačiau mūsų bendrystę liudijančių ženklų gausu ir istorijoje bei mene. Dar daugiau – jie patvirtina pačios Ukrainos priklausymą europinės kultūros šeimai“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Parodoje, kurios skulptūros vos spėtos atgabenti į Vilnių prieš prasidedant Rusijos karinei invazijai, eksponuojami Antonio Osinskio, Jano Obrockio, Franciszeko Olenskio, taip pat nežinomų skulptorių kūriniai, įrodantys Lvovo vėlyvojo baroko mokyklos egzistavimą, o parodos kulminacija – Johano Georgo Pinzelio darbai. Šio skulptoriaus šedevrai pristatomi kaip pasižymintys ypatingu jausmingumu, dramatizmu, ekspresija. J. G. Pinzelis laikomas ne tik vienu paslaptingiausių Europos dailininkų, bet ir paskutiniu didžiuoju baroko skulptoriumi. 

Vilniaus miesto 700 metų sukakčiai skirta paroda visiems lankytojams bus atvira iki gegužės 22 dienos.