BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Lietuva – kūrybingų iniciatyvų kraštas

Data

2021 05 19

Įvertinimas
1
_MG_7919.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino Lyderystės forumo konferencijos dalyvius bei organizatorius ir pristatė Vyriausybės politikos įtaką ekonomikos ateičiai.

Pasak premjerės, pandemijos laikotarpiu dažniausiai tenka kalbėti apie problemas, netektis, todėl ypač smagu sveikinti renginį, kuriame viltingai žvelgiama į ateitį, o sunkumai vadinami iššūkiais, leidžiančiais pasireikšti kūrybai.

I. Šimonytė sakė jaučianti didžiulę pagarbą startuoliams, kurie savo pavyzdžiu įrodo, koks svarbus versle kūrybingumas ir mąstymas, įveikiantis įprastas schemas. Lietuvoje šiuo metu veikia daugiau nei tūkstantis startuolių, per dvejus metus jų padvigubėjo. Čia darbuojasi per dvylika tūkstančių kūrybingų žmonių. Lietuvos startuoliai pritraukė daugiau nei pusę milijardo investicijų ir beveik trys ketvirtadaliai jų – iš užsienio. Tai reiškia augantį investuotojų pasitikėjimą.

„Mes jau nesame „nežinoma žemė“, mes – kūrybingų iniciatyvų kraštas. Juolab kad galime girtis turintys „vienaragį“. Šiuo metu įmonė Vinted vertinama pusketvirto milijardo eurų. Lietuvai tai didžiulis pasiekimas. Tai žinia ir visiems kitiems, kad Lietuva – gera vieta kurti ir plėtoti verslą. Aišku, puikiai suprantu, Vyriausybė taip pat turi pasistengti, kad Lietuvoje viešųjų paslaugų lygis būtų toks, jog prisidėtų prie startuolių sėkmės“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Premjerė pabrėžė kokybiškos švietimo sistemos svarbą. Daug metų apie tai kalbama, tačiau taisomos tik detalės, kurios skambiai pavadinamos reformomis. Lietuvos švietimo sistema turi padėti atsiskleisti kiekvieno jos dalyvio kūrybiškumui, o ne mokyti vykdyti instrukcijas. Anot
I. Šimonytės, Tūkstantmečio mokyklos projektas padės geriau išsiskleisti visos Lietuvos jaunuolių talentams ir turėsime dar daugiau startuolių kūrėjų.

Pabrėžta ir inovacijų sistemos reikšmė. Lietuva turi daugiau nei penkiasdešimt mokslo inkubatorių, akceleratorių, mokslo ir technologijų parkų. Artimiausiuose planuose – įsteigti Inovacijų agentūrą, kuri suteiks dar daugiau jėgos šioje srityje. Taip pat puikiai suprantama finansavimo svarba, todėl inovacijoms, pagalbai startuoliams numatyta skirti Europos Sąjungos finansavimą, parengti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos programas, kitas priemones.

„Labai tikiuosi, kad daugės ir privataus kapitalo investicijų į šią sritį. Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija teigia, kad jos nariai turi bent pusę milijardo „sauso parako“, galinčio virsti investicijomis. Mano optimizmas, žvelgiant į ekonominių inovacijų, startuolių ateitį Lietuvoje, pagrįstas ir savo vaisius subrandinusiais projektais“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė palinkėjo konferencijai daug sėkmės, nes tai ir visos Lietuvos sėkmė.